Dvaja agenti – a bývalí milenci – musia spolupracovať v boji proti medzinárodným kyberútokom, ktoré ohrozujú Spojené kráľovstvo a zároveň čeliť skrytým tajomstvám ich ničivého vzťahu. (Apple TV+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (7)

Spojka (2023)

Celkem zajímavé téma kybernetické bezpečnosti namíchané do (jakože) potíží vybrexitované Anglie je super nápad. Ten multi-jazykový podtext také. Co je tragédie je scénář. V drobných pasážích funguje skvěle, většinu však ale debilně a účelově (dost konkrétně jsem se vyvztekal u jednotlivých epizod). Obsazení funguje taky celkem fajn - osobní problém mám jen se zelenou, která prostě jakmile nejde o to vyndat kozy, hrát neumí. Asi sehnat někoho okolo 45, kdo umí plynule EN a FR je v dnešní světě povinné diverzity problém. ()

Varovanie pred búrkou (2023) (E01)

Mám tendenci vždy u první epizody sednout na lep a nechat se utáhnout na vařené nudli (jakože akceptuji “rozjezd”). Jenže pokud malé má tohle navnadit na dalších 5 hodin sledování (a ještě s pocitem že se to bude natahovat na miliardu řad) nemám chuť dát ani průměr. 1) děj je divně odfláknutý (připomíná mi armádu - spěchá se aby se čekalo). 2) Zelená se opět tváří jako perma-nasraná pizda (umí jen tuhle pozici a pak psycho-škleb při kterém se alespoň svlíkne… takže tady ta horší varianta). 3) debilní casting jako celek… Zelená vlhne z dědka a nadšeně randí s multikurálem se závazky… víc pět na oko to nešlo. Potom ty scény z Francie (všechny). Proč se tam chovají VŠICHNI jako namachrovaní idioti? 4) Rusáci jsou tam za laškovné kámoše-pohodáře (ta scéna “s botou” byla debilní až na půdu). Takže tentokrát ne a nasazují přísnější optiku hned. ()

Chaos (2023) (E02)

Tak jsem rád, že jsem seriál odhadl dobře. Předvádí totiž přesně tu úroveň imbecility co jsem se bál. Jako co to je za scénáristické přešlapy zase? Že zrovna TENHLE vlak, OK. Ta skvěle natočená scéna popisující útok to překrývá dokonale. Bohužel tím veškerá paráda končí. Co mě vyloženě naštvalo bylo, že v Londýně je evidentně jen JEDNA nemocnice (kde se všichni mohli sejít ve STEJNOU chvíli). Pak ty demence ohledně flashky (to že je pod heslem vím i já z minulé epizody a jak sakra měla fungovat ta biometrická ochrana na ODPOJENÉ flashce?). A co ten druhem mamlas? Jak se sakra dostal dědek do toho telefonu? Vážně ho zelená neměla zamčený? A to jsem zdaleka nevyjmenoval vše… fuj to mě zase vytočilo. ()

Manipulácie (2023) (E03)

Tenhle seriál prostě nedávám. Scénář vymýšlel totální retard. Nesmyslné a stupidní zvraty. Řízení po “osvěžení” několika set tisíci volty (ano paralyzér v akci). Hajzly v Bruselu, kde se neřeší pohlaví. Jasně, nabrnknout o 25 let mladší kost není problém. Podepisování mezinárodních dohod na úrovni podpisu smlouvy při koupě ojetiny v AAA. Úroveň zabezpečení kritické infrastruktury Velké Británie na úrovni země třetího světa. Drony nad Bruselem!!! A samozřejmě ta slaďoučká, romantická scéna s taháním elektrod… fakt tohle je jen pro silné žaludky. ()

Masaker (2023) (E04)

Rozhodně nejlepší epizoda, ale ne protože by scénář dostal záchvat geniality (a logiky), ale že prostě počet debilit se smrskl na minimum (asi nejvíc LOL byla ta VHS se záznamem z roku 2000!). Plus to vyložení karet na stůl dost pomohlo dojmu také). Scéna s letadlem na 100%, kokotina s generálem 0% (jako, ne nebaštím to - je tou součást hry “Samir musí zemřít” a uráží mě, že tudy scénář šel). ()

Rodinný album (2023) (E05)

To s tím generálem nebyla komedie! Tak tím klesl scénář ještě o stupeň níž… a chování postav (zelené obzvlášť) je vrchol demence. Třeba proč mají dva Syřani pobledlé zrzavé dítě? A další VHS přehrávač instantně po ruce! Taky mě baví jak bruselská samyce má pořad notebook otevřený a na “správném” místě :). ()

Oko za oko (2023) (E06) odpad!

Sorry ale ne. Zelená se chová jako debil (a tváří se ještě hůř - prakticky non-stop výraz uraženého spratka). Scénář přijde s nejdebilnější kličkou (jasně… před pár epizodami ji nutí podepsat dohodu a najednou byl vlastně proti… a proč?). Logika celého závěru totálně odpad. Samozřejmě drony soukromé společnosti létají i nad Londýnem a hlavně… hlavně tu máme romanticky happyend. ()