Dvaja agenti – a bývalí milenci – musia spolupracovať v boji proti medzinárodným kyberútokom, ktoré ohrozujú Spojené kráľovstvo a zároveň čeliť skrytým tajomstvám ich ničivého vzťahu. (Apple TV+)

Isard

Příjemná kombinace špionážní akce a politického thrilleru, občasná podařená akce se kombinuje s šachovou partií v Elysejském paláci, Berlaymontu či v Londýně. Vidíme vzájemný zápas šéfů tajných služeb, nakoukneme do světa soukromých společností/korporátních žoldáků i do uprchlického tábora. Hutný příběh zabydlený řadou postav a plný nejrůznějších překvapení je nacpaný do několika mála dílů, takže se koncentruje opravdu na to důležité a zbytečně neodbočuje. Což je občas možná škoda, zatímco rodinné zápletky mi nechybí, tak naznačené napětí/výčitka kvůli Brexitu si zasloužila aspoň o pár vět více (na obou stranách). Tenhle seriál mě vyloženě bavil. ()

M.i.k.e

celkem old-school špionážní thrillerová jednohubka, která přichází s dobrými a poměrně aktuálními nápady, ale tím jak střídá výborné pasáže s těmi hluchými je nedokáže podat tak aby diváka naplno vtáhla. Nuda to sice také není, ale v rámci žánru existuje mnoho lepších kousků. Na jedno podívání každopádně neublíží...65% ()

Malarkey

Na tom málu, co Apple TV nabízí, tak nějak předpokládáte, že když se v hlavní roli nového seriálu objeví Eva Green a Vincent Cassel, bude to pecka. Nicméně pravda, u těch špionážních thrillerů je to vždycky buď a nebo a tady zavládá spíš to nebo. Nejlepší na téhle sérii totiž jsou jen ti dva. A to i přesto, že Vincent tu vypadá, jak kdyby zrovna vylezl z rakve a Eva jak kdyby se probudila druhej den po strašný pařbě s Danielem Craigem. Příběh je totiž neskutečně naivní a je sranda sledovat, jak si Francouzi dělají z prezidenta národního hrdinu, který s radostí hýbe s životy tajných agentů. Představte si, že něco podobného dělá Milošek. A to se tu nebudu rozepisovat o tom, jak rádoby stylově působí akční scény, ale ve skutečnosti jsou dementní jak Milošek po decánku becherouky. Ztráta času to úplně není, ale jen v případě, že chcete vidět Vincenta, Evu a prezidenta, kterému klepe kosa na dveře, ale on dál rozhoduje o francouzské kontrarozvědce. Jinak je to tu k ničemu. ()

verbal

S přibývajícím věkem je Vincek čím dál tím ohavnější, Evka se tváří víc a víc zpruzeněji, a už i ten luksusní páreček dojnic se zdráhá tasit. Spolu však tvoří vcelku snesitelnou a neotřelou dvojku, nicméně ve veskrze průměrném evropském napínači, jenž by byl daleko snesitelnější a svižnější, kdyby z něj vykuchali tak dvě hodiny kýčovitých a vesměs okopírovaných telenovelických pičóz. Škoda, no, námět je totiž docela zajímavý a dost připomíná situaci v jedné naší nejmenované energetické díře na prachy. Ta je sice majoritně vlastněna státem, reprezentovaným co 4 rocky pomíjivou bandou politických impotentů, ovšem rozhodují o ní výhradně věční loutkovodiví pamrdi s akciovou minoritou, kteří ty impotenty periodicky pasou a „náležitě motivují“ s cílem dojit co nejvyšší dividendy a zvyšovat svá majetková aktiva. A tak v záměrně přiživovaných krizích dosahuje naprosto nemravně enormních a de fuckto monopolních zisků, přičemž jebat ovce, ty můžou přeci v pohodě svítit petrolejkama, pohánět domácí elektrospotřebiče křečkama v kole a žrát omítku. Je v ní přece hodně vápníku! ()

DonBraso

Skvělý špionážní seriál. Stále jsem váhal jestli dát plnej nebo ne, ale zase je tam pár berliček co tomu zbytečně škodí. Je to sice v určitým díle, ale hned dvě naráz jsou trochu do očí bijící. Seriál co už měl mít premiéru před rokem, konečně vpadnul na VOD a vzal si na paškál to, co už každý divák zná. Kybernetické útoky, moc a nějaká ta love story. No jediný v čem sem trochu lítal bylo, kdo je vlastně kdo a proč ten dělá to a ten zas tohle. Na poli máme dost postav a do šesti dílů prostě nešlo je tak rozvinout. To hlavní sedí. Vincent a Eva je prostě paráda. Hlavně Cassel jako žoldák. Není to úplně přepálený, přesto v každým díle je akce. Kamera taky přelátává a pořád se někam musíme vydat, tak seriál nedokáže nudit. U scénáře by se dalo taky polemizovat, ale právě k té "akčnosti" to člověk promine. Je to prostě těžký, ale když chcete ukážat Temži v Paříži, kde stojí hodina natáčení několik tisíc éček, tak prostě si tam musíte dát ten jakoby tajný sraz, kde by Vás každý mohl vidět. Prostě to takhle je. Stephan Hopkins umí točit a kdyby to možná nebylo tak překombinované, tak by to sedlo možná více lidem. 85% ()