Láska nebo přátelství: Svatební koordinátor

• Nigéria Disconnect: The Wedding Planner

Nechal se napálit a teď musí důležitému investorovi co nejrychleji naplánovat luxusní svatbu. To ale nebude zrovna hračka. (Netflix)

Marcos22

U nejnovějšího počinu Davida „Toshe“ Gitongy jednoznačně převládá obsah před formou. Pakliže divák odpustí snímku „televizní“ kameru a zaměří se na scénář, dostane nadstandardní sofistikovanou romantickou podívanou s myšlenkovým přesahem. Ta je vhodně doplněna komediálními prvky, o které se stará především Francis Onwochei v roli Abea se svým kamarádem. Za zmínku stojí též vytříbený filmový soundtrack, u něhož režisér vhodně využívá textů, které zazní v ten nejpříhodnější moment, kdy danou situaci dostává divák naservírovanou na plátně. Snímek Láska nebo přátelství: Svatební koordinátor je zářným příkladem toho, že i nigérijská tvorba má co světové kinematografii nabídnout. Tři hvězdy. 🙂 (15.01.2023) P.S. Kdo má rád youtubera Jiřího Krále, tak si přijde na své, jelikož hlavní roli ztvárňuje Keňan Pascal Tokodi, který jako by mu z oka vypadl. ()

Nechic

Totální kýč, dělající z Keni Californii s problémy milionářů. Nezajímavý problémy milostných trojúhelníků a investorů řešené v prostorách nejdražších vil, hotelů a golfových hřišť. V devadesátkách by to ještě fungovalo, ale teď? ()

Aljak

Situovanie deju do pôsobivej Kene ma potešilo, ale to bola asi jedna z mála potešujúcich vecí v tomto filme. Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa to bolo celé pomerne neprehľadné a neustále som sa v deji strácal, a často mi unikali celistvé súvislosti, čo sa to vlastne predomnou odohráva. A keď už som si myslel, že som sa trochu zorientoval, tak o malú chvíľu som zas zostal pozerať že "čo? kto? prečo?". Je to škoda... No mohli ísť v Keni aspoň na Safari, to by sa mi asi páčilo viac ako táto vzťahová "komédia". Jedna hviezda ()