Reklama

Reklama

Schôdzka so smrťou

  • Česko Schůzka se smrtí (viac)

Obsahy(1)

Keď nájdu Emily Boyntonovú mŕtvu - otrávenú - na archeologickom nálezisku pri Mŕtvom mori, podozrivých je hneď niekoľko osôb. Hercules Poirot sa ujme celého prípadu. Boyntonová bola príšerná žena, ktorá predtým pracovala vo väznici ako dozorkyňa. Panovala nad svojimi troma dospelými nevlastnými deťmi, s ktorými sa vyberie spolu so svojou matkou na prázdniny do Európy a Svätej zeme. Jej syn sa však v Jeruzaleme zamiluje do doktorky Kingovej, s čím Boyntonová nesúhlasila... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (33)

raduna01 

všetky recenzie používateľa

Emily Boynton, nevlastní matka tří dětí, vydírá rodinného právníka, Jeffersona Copea, po němž chce, aby zrušil poslední vůli jejího manžela, v níž děti osvobozuje z matčina vlivu. Emily bere děti na prázdniny do Evropy a navštěvuje i Jeruzalém. Zde se Hercule Poirot setkává s Dr. Kingovou, která se zamiluje do Raymonda Boytona, což Emily není zrovna po chuti. Celou skupinu sleduje i Cope a lady Westholmová. Děti odhalují pokus matky zničit otcovu poslední vůli. Emily je zanedlouho nalezena otrávená a Poirot se vrhá do vyšetřování. ()

bloom 

všetky recenzie používateľa

K poirotovským filmům se vrátil Anthony Shaffer, scénárista Hitchcockovy Zběsilosti nebo Slídila s Michaelem Cainem a Laurencem Olivierem. Podílel se na scénářích všech filmových Poirotů od Vraždy v Orient Expresu. Pak vznikly ty tři televizní filmy, násilně převedené do současnosti, ale tady se Hercule vrací v parádě odpovídající právě filmům jako je Smrt na Nilu nebo Zlo pod sluncem. Osobně se mi nejvíce líbil sir John Gielgud, který v tomto filmu dělal Poirotovi "watsona". Následující rok ovšem po Ustinovovi, který držel poirotovské žezlo celých deset let, přichází jistý herec, který si v tom jednom špatném televizním filmu zahál inspektora Jappa... ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všetky recenzie používateľa

Súhlas. Toto je jedna z najslabších Christeoviek, pričom Ustinov ako hlavná postava v podobe Poaróta, ani zďaleka nemá takú charizmu, ako v prípade Dávida Sucheta. Zásadný problém tohto počinu, je však "nuda" a tak nejak nijak extra zaujímavý prípad, bez výraznejšej, hlbšej pointy s motívom vraždy. Pre nadšencov príbehov Agáthy to bude dostatočná skúsenosť. Pre tých čo požierajú všetko v rámci krimi "vyšetrovačiek", len priemerná záležitosť. ()

JASON_X 

všetky recenzie používateľa

Knihu jsem sice nečetl, ale podle filmu soudím, že patří k těm Agathiným slabším. Překombinovaný a přitom nudný děj, fádní zápletka, a naprosto nezajímavé a nerealistické postavy v čele se dvěma tak příšernými ženskými, že mi z nich naskakovaly pupínky ("maminka" a "poslankyně"). Kdyby Christie byla chlap, budu si myslet, že je misogyn. Moc nechápu, proč tvůrci po téhle předloze hrábli. A radši bych mého oblíbeného Ustinovova Poirota viděl v něčem záživnějším. Ale na druhou stranu film je zajímavý svými izraelskými lokacemi a i přes moje výhrady je to prostě stará dobrá klasická detektivka, jaké mám tolik rád. Takže dávám třetí za žánr, exteriéry a Ustinova. ()

misterz 

všetky recenzie používateľa

Možno to už bude znieť ako obohrané klišé, no Peter Ustinov na Davida Sucheta alias Hercula Poirota ani zďaleka nemá. To je aj hlavný kameň úrazu tejto verzie inak geniálne napísaného scenára od Agathy Christie. Jediné čo sa mi tak zdalo je, že tu bola v porovnaní s novšou verziou lepšia hudobná zložka. Tá tu bola vskutku ušiam lahodiaca. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Galéria (31)

Zaujímavosti (26)

  • Agatha Christie zasadila dej príbehu v do mesta Petra v Jordánsku. Natáčalo sa však v izraelskom Jeruzaléme, a to z dôvodu, že spoločnosť Golan-Globus, ktorá film produkovala, sídli v Izraeli. (m.a.t.o.)
  • Michaela Winnera znepokojilo, aká štíhla bola Jenny Seagrove počas natáčania, a povedal jej, aby pribrala, aby vyzerala zdravšie. Keď sa Seagrove opýtala, ako to má urobiť, Winner ju poučil: "Zavolaj na izbovú službu a objednaj si šesť vanilkových zmrzlín a čokoládovú tortu!" (Arsenal83)

Reklama

Reklama