Náměstíčko

Česko, 2004, 8 h 43 min (Minutáž: 52–53 min)

Scenárista Jan Míka zvolil ve své dosavadní televizní seriálové tvorbě novou formu. Jde o sérii povídek s komediálními i dramatickými zápletkami, které jsou jemnou drobnokresbou postaviček malého města a zároveň poutavou mozaikou osudů, propojenou prostředím jednoho náměstí a zejména svéráznou dvojící trafikantky a bývalého kontrolora. Míkovy příběhy o docela všedních i nevšedních radostech a starostech několika pozoruhodných obyvatel malého městečka nepostrádají humor, lehkost a nadhled, ale ani kritické aspekty našeho současného života. Mnohé role byly zajímavou hereckou příležitostí, takže výkony skvělých českých herců určitě potěší televizní diváky. Stejně jako hudba Petra Hapky a závěrečná píseň Petra Hapky a Michala Horáčka "Kdo by se díval nazpátek?", kterou pro seriál nazpívala jedinečná Hana Hegerová. (Česká televize)

Recenzie používateľa bubun k tomuto seriálu (3)

Nepovedený syn (2004) (E02)

Aha, tak koukám, že Hynek Čermák hraje pořád ty stejné role ještě  mnohem déle, než jsem myslela. Minimálně 18 let.  Budu se těšit, že ho snad nějaký režisér  někdy v daleké budoucnosti možná obsadí do jiné role, než jsou rádobyvtipní machističtí šovinističtí ranaři, a že se také ukáže, jestli vůbec jinou polohu herecky zvládne. ()

Banální diagnóza (2004) (E04)

Umělec, fotograf a svůdce žen Jiří Langmajer přijde k sobě domů, zamíří k hifi věži a pustí si..... Lucii Bílou - Amor magor. Proboha proč? ()

O rybáři a rybce (2004) (E09) odpad!

Pavlína Mourková v roli Zedníčkovy ženy je naprostá kráva. Prototyp totální  pí*i. Myslela jsem, že takové už vymřely, nebo se aspoň věší na jiné typy mužů, ale zde je to prezentováno jako normál, Zedníček je s tím taky v pohodě, tak nevim, no.  Celkově zatím nejdivnější a nejdebilnější díl. ()