Seriál scenáristy Jana Míky Příkopy je volným pokračováním seriálových řad Náves a Náměstíčko. Příkopy jsou okrajová městská část, kde se celá šestice příběhů odehrává. Znovu se setkáme s bývalou trafikantkou paní Plecitou a jejím synem Mildou, bývalou učitelkou mateřské školy Lucií Veselou a jejím staromládeneckým přítelem Jetelem a divadelním ředitelem Šmídem. Novými postavami jsou například Jetelova obětavá sestra Růža nebo emigrant Karl Lopusny. Hlavním tématem seriálu jsou vztahy mezi rodiči a dětmi. (mibara)

Peabody

z návsi jsem snesl první dva díly, pak to šlo zu grunde. náměstíčko nestálo z mého osobního hlediska za nic a tohle už je opravdu jen smetání odpadků na lopatku a jejich recyklace. Herci jsou sice milí, ale co hrát nemají. U těch dobrých to není vždy poznat, člověěj je rád, že je vidí projít a říci dvě tři věty, ale je to naprosto o ničem. ()

Nikon

Asi je to "IN" dávat po prvním dílu českému seriálu odpad, ale v tomhle případě jsou ti "IN" poněkud "OUT" ..... Z momentálně běžících českých seriálů se konečně jeden zvednul z té příšerné "úrovně" Pojišťoven, Letišť, Ordinací a dalších, a vrací českou seriálovou tvorbu alespoň na příjemně sledovatelnou úroveň. ... Hodnotit po dvou dílech je sice brzy, ale ty odpady mě "trošku popudily" :) ()

Crawler-D

Máme za sebou první díl...hmmm, uvidíme, třeba se polepší, ale zatím to vypadá bídně. Banální scénáristická konstrukce s divnou pointou a celým průběhem. Nějaké povědomí o emocionální stránce (a tím myslím skutečné emoce) byla tvůrcům ukradena. Ubohý nástupce Návsi a o třídu ubožejší sourozenec Náměstíčka. ()

mira007

První dva díly mají zajímavou zápletku, oblíbené herecké obsazení a Aničku Suchánkovou nahoře bez, takže za to má tenhle seriál aspoň nějaké hvězdičky, nicméně ostatní epizody jsou snad jenom babské vesnické tlachání o ničem. Při vší úctě k Aleně Vránové, která díky Pyšné princezně je krásnou navždy a díky roli v Kamarádovi do deště je akční baba navždy tak tady ta role je něco hroznýho. ()

cariada

První dva díly o stopařce jsou super a krásně fungují trojice hlavních protagonistů Postránecký, Maciuchová a krásná A.Suchánková se skvěle doplňují. Ale zbylé díly jako by patřili úplně někam jinam a nemají s úvodem nic společného. Otravná Plecitá (Skořepová) je na zabití. Tenhle seriál prostě jako celek nedrží pohromadě. Možná ještě jako volný cyklus dejme tomu. ()

• Většina seriálu se natáčela v Žatci, potom v Českém ráji a také v Praze. Filmovalo se i na křížové cestě v Jiřetíně pod Jedlovou. Natáčelo se také na zámku Blatná a hradě Karlštejn. (mibara)
  • Ústřední píseň k seriálu s názvem "Bezejmenný mezi nezvěstnými" nazpívala Lucie Bílá. (mibara)