Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

truetrue

Brian Helgeland v moc dobré formě. A obě dvě hlavní představitelky - prostitutky jsou ve formě ještě lepší. Nenáročná podívaná, která mne baví i po pátém shlédnutí. ()

MrKrahujec

No tak, že by to byl zas až takový zázrak, tak to tedy ne... trochu ostřejší akčárna, ale přiznám se, že jsem dost dlouho váhal mezi třema a čtyřma hvězdama... přesvědčila mě vlastně až účast mého oblíbence Kristoffersona, byť v té nejnegativnější možné roli (anebo právě proto?) ()

PTuranyi

Porter nie je žiadne neviniatko. Je to zlodej a podvodník, ale aj jemu sa stala krivda a on veru nie je z tých, ktorí by to nechali len tak. 70 tisíc má predsa svoju váhu hoci mu aj núkajú dvojnásobok a Porter je tvrdohlavý. Postupne stúpa po rebríčku a vybaví si to s každým, kto mu odmietne vyhovieť. Produkcia je dobrá aj herci hrajú obstojne na kvalitné B-čko. Podstatné je, že  vďaka dobrému scenáru je príbeh popretkávaný vtipnými scénami a hlavný hrdina nestráca humor. ()

MartyS

Mel Gibson je proste skvely.Hral ganstera ktery zachovava klidnou hlavu a chce jen jedine,a to svoje prachy.Konec byl skvele zakoncen,jak vyridil nekolik lidi najednou. ()

mikisi

Na Odplatu jsem se těšil, protože má všechny předpoklady být dobrým filmem. Bohužel ani na po třetí zhlédnutí mě neoslovil. ()

Arwic_x

Max Payne na plátně v podání Mela Gibsona ... Co chtít víc ? Super akční jízda, která neztrácí vtip a nadhled ani na vteřinu. ()

Tomulka

Skvělej film, dobrá akce perfektní scénář, režije v pořádku a hlavně Mel ten byl fakt drsnej. To vše a pár dobrejch hlášek a máme film, který každému vřele doporučuji. To fakt musíte vidět! Doporučuji vidět i režisérskou verzi má to úplně jiný konec fakt mazec. ()

moorks

Pořádný odvaz je tenhle film. Gibsonovi tahle role sedla jako ulitá. I vedlejšáky byly dobře obsazeny a k tomu originální scenář. Výsledek je pořádný akční nářez se vším, co takový film má mít. Kdo umí ten umí. ()

pavont

V podstate dokonala gangsterska drama. Jednu hviezdicku vsak musim stiahnut za ten neuveritelny namet. Zlikvidovat zlocinecky sindikat pre 70 000 dolarov. No hmm... ()

zurivymlok

Výslech pomocí kladiva si budu asi celý život pamatovat. Jinak si pamatuju, že film, který jsem objevil v době vydání náhodou ve videopůjčovně, byl pro mě obrovským překvapením. ()

ocelotak112

paradni gangstersky kousek kde nechybi nic co by melo v podobnem filmu chybet nasili zkorumpovana policie slizci praskaci a hlavni hrdina ktery si nenecha nic rozmluvit urcite se na to podivam pokazde kdyz to budou davat v tv :) ()

SONYAGENT

Perfektní action s perfektním Gibsonem. I v takovém filmu si neodpustil ten svů svůdný úsměv, kterým by dostal do postele i toho nejvrchnějšího mafiána.. Ale to je prostě on. Vtáhne Vás do příběhu a obvzlášťě příběhu jako tento svým scénářem a asistenčními kamerami, které jsou perfektně sestříháné.. Dialogy mají smysl a příběh vrcholí každých dvacet minut. Obsahuje vše, co je od akčního filmu očekáváno a opravdu patří mezi nejlepší akční filmy všech dob.. ()

Lukkyn

Drsná a stylová noir pomsta pro pár drobných a jeden princip. Královsky jsem se u téhle jednohubky bavil. Film zastihl Mela v jeho nejlepší formě a tak vznikl sympatický zlodějíček, který vystřílí vše co mu odepře jeho peníze. Jasně za pět hvězdiček protože takových kousků je pomálu!!! ()

Mr.Hackels

Ze začátku mě to moc nechytlo, ale postupem času se to rozjelo do velmi vysokých otáček. Jen mě tam zarazilo, jak do puntíku měl Porter naplánovanej závěr. Jednak tam nemuseli do bytu vlézt všichni největší záporáci nebo ho mohli vzít s sebou. No závěr mi prostě přišel trochu sci-fi. Ale jinak velmi pěkná podívaná. ()

J. K. Lister

Asi jeden z mých nejoblíbenějších filmů, ve kterých Mel Gibson účinkoval. Líbilo se mi lhostejné vyprávění příběhu ústy gangstera Portera a režiséra Helgelanda využívající černého humoru, dodávající násilné atmosféře patřičný šmrnc, kde život nehraje žádnou roli jen peníze, drogy a vůle přežit. ZEZ. Zásah střelnou zbraní. Doktor to musí ohlásit policii. V tom případě lidi jako já si nemohou dovolit, tzv. kvalitní péči. Uzavřeli jsme spolu dohodu. Že ona skončí s prostitucí a já střílet lidi... Myslím, že jsem si dali příliš vysoké cíle. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)