Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

nightowl

S blbym scenarem dobrej film udelat nelze a to ani kdyz tam hraje Mel Gybson. Skoro sem to nedokoukal. Z tohodle filmu sem si vzal 2 ponauceni: hodnoceni na csfd brat s odchylkou +-20% a ne 10 a za 2. kdyz chcete nekoho opravdu zabit, nenechte to udelat holku. ()

bax

Veľmi dobrý akčný thriller. Mel Gibson v tejto roli priam žiari. Skutočne dobrý námet, dej a kamera dotvárajú celú tú napínavú atmosféru. Nudiť sa rozhodne nebudete. Skutočne lahôdka. ()

st.lupen

Frajrský tvrďák je prostě frajerský tvrďák, ikdyž má xicht na kaši, tak vlasy jsou stále jak od kadeřníka. k němu patří krásná holka, hajzlové vypadají přesně jako hajzlové, prostě člověk si nikoho nesplete. Dějová linie je jasná a přímá jako pravítko, vše by pochopil i momentálně zaostalý Otík z Vesničky střediskové. Kdybych v prostřed filmu odešel na půl hodiny na oběd, jediné o co bych přišel by bylo pár mrtvol. Film je natočen dokonale pro skupinu lidí, kteří takové filmy vyhledávají. Dvě hvězdičky jsou max. ()

dragon'88

Na director's cut sa nechytá. Bez filtrov, bez psa ktorý prežil guľku v hlave, hlúpeho bossa, hlúpych scén súvisiacich s bombou, voiceoverov vyvolávajúcich pocit trápnosti a s úplne iným koncom. Všetko je to v detailoch. ()

Pecca007

Když přetrpíte zhruba prvních dvacet minut, kde Helgeland docela scénáristicky selhal, tak Vás už potom čeká jen dobrá akční jízda, šílený Gibson, po sado masu dychtící Lucy Liu a dobrá kamera. Noir je zde cítít, ale nebije do očí, což pro mě taky bylo docela zajímavé (myšleno v pozitivním směru). Helgeland tentokrát napsal slabší scénář, ale na režii to všechno spravil. Gibson filmu hodně pomohl a Henry je taky pěkný šílenec! :D 70 %. ()

jurijuri

Film presne podľa môjho gusta. Jeden silný drsný hrdina, ktorý si proste ide za svojím cieľom a je mu jedno čo ho to bude stáť, koľkých ľudí musí zmastiť a koľkých zabiť. Chce proste späť svoje prachy a nič iné ho nezaujíma. Je síce dosť silný, ale je aj chytrý. Aj keď to nedáva najavo. Moc toho nenahovorí. Rozpráva len vtedy keď má čo povedať. Pre toto ten film milujem. A potom ešte pre tie zábery, ktoré miestamy vyzerejú akoby som čítal komiks. Proste perfektné, nemám čo by som vytkol. Super obsadenie, výborná kamera, strhujúci dej, trefné prostredie, PORTER. Proste a jednoducho 5 hviezd. ()

Vindemiatrix

Dobře dávkovaný mix noirových motivů (zkorumpovaní policajti, soupeřící gangsteři, podrazy ze všech stran, charakterově pochybný, ale zásadový hrdina-vypravěč, old-schoolové podání) s nezbytným cynickým hláškováním a řadou vtipných morbiditek. Povedený film z kategorie "badass movie". ()

pelegryna

Myslím, že hodně přitažená postava Malea za vlasy, ale co nadělat film je film a ten musí vydělávat. Dialogy byly sice slušné, ale velmi nerealistické podání byť s prvotřídním hereckým výkonem.¨ ()

Astu.

Wow, tenhle film si nebere servítky. Gibson jako cynickej bastard, kterej se neohlíží zpátky a dláždí cestu mrtvolama - to jsem fakt nečekal. Neo-noir, neneo-noir, je to cool jako prase :) ()

Farchio

V jednoduchosti je krása, a pokud berete v úvahu prostředí drogových dealerů, gamblerů a sociopatických šílenců, je nejjednodušší věcí vytáhnout kvér a střílet tak dlouho, dokud si nejte jisti, že vám již nic nehrozí. Od pouličního „póvlu“ až k hlavounovi toho všeho, jak po červeném koberečku. Život bez zajištění má zmáklej a odplatu za pár zahojených děr v těle, dokonale promyšlenou. Jen málokdy vám naznačí, že bude střílet, a jen málokdy to neudělá. Miluju jednoduchost jeho jednání a chladnou hlavu tváří v tvář úhlavnímu nepříteli. Nikdo z nich ho neposlouchal, a tak za pár prstů na noze dostal dvojnásobek toho, co žádal. A oni jsou mrtví .... ()

MM1979

Výborný výkon Mela Gibsona, kdy ztvárnil nejreálnějšího drsňáka ve filmu vůbec! Klasika, kterou by měl každý vidět! Příběh, který by se opravdu mohl stát! ()

RajmikCZ

Mel Gibson prokázal, že mu tyto role drsného mstícího zabijáka velika sedí. Zrada, drogy, prachy. Nevim jestli jde Porterovi přímo o ty prachy jako spíše o to dostat hlavu chlapa, který mu změnil ženu. ()

Puchyr

Klasika, klasika, klasika,, už ani nevím co k filmu napsat?? Snad jen že je to král mezi akčnímy filmy. Důkaz že béčko nemusí vždycky vypadat béčkově alias když tuctový příběh o pomstě dáte do rukou filmovým mistrům, kteří z každé munuty udělá nezapomenutelný zážitek. Scéna za scénou je naprosto geniální, scéna jak Poter rozstřílí auto, masochyzmus z Lucy Liu a super závěr z telefonem. Perfektně chladnokrevný Mel se sničím nemaže. Když nedostane co chce, místo stupidních keců roznou střílí. Po Smrtonosné zbraňi je to Melův nejlepší AKČNÍ film. Fanoušek akčních filmů, jako já si film užije na sto procent,,, Skutečná akční lahůdka pro zkušené maniáky do ačkních filmů - ***** 89% 200 Nej.. ()

Azuriitko

Kto si chce naplno vychutnať podarenú pomstu, tento film musí vidieť. Hneď po prvom videní som ocenil, ako hlavný hrdina konečne nerieši dlhé zbytočné reči aby mal nepriateľ šancu ujsť a celé to zdramatizovať. Doslova sa s nikým nesere. A niektoré hlášky v Slovenskom dabingu sa mi nesmierne páčia napr. - sado maso prostitútka - "Mám chvíľu", Porter - "Tak si niečo uvar". ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)