Možno príde aj kúzelník

Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkujú:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (viac)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

majky19

Jak již bylo několikráte uvedeno, vskutku se jednalo svého času o fenomén, který neměl na poli české nejen televizní zábavy obdoby. Podle mého názoru mohly tomuto zábavnému pořadu svého času konkurovat snad jen skeče Jiřího Krampola s Miloslavem Šimkem a možná ještě Varieté, které bylo uváděno Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Dvořákem. Nicméně mě tento zábavný pořad také velmi oslnil a nadchnul a to zejména proto, že se jednalo veskrze o velmi inteligentní humor, který zejména v dnešní době je v rámci televizní zábavy takřka nedostatkové zboží. Bavily mě zejména výstupy Jiřího Wimmera s Karlem Černochem, výborná vystoupení baviče a hudebníka Ivana Mládka, imitace hudebních interpretů v podání Zdeňka Srstky a "Jaruš" Hanušové, zkrátka dalo by se toho vyjmenovat mnoho. Není ani divu, že si scénky a skeče z tohoto pořadu lidé dodnes pamatují a rádi si je připomenou např. v rámci televizních repríz, protože se často jednalo o opravdu výbornou zábavu a intelegentní a zároveň nenucený humor. Sám si rád tyto scény občas pustím, zejména ve chvílích, kdy mi není úplně do smíchu. Já hodnotím plným počtem. ()

sa_kra

Pětihvězdičková plejáda scén, čísel a kostýmů. Takový hodně luxusní kýč 80´s, který mě- co si vzpomínám- vždycky šíleně bavil. ()

Danulinda

Pan Kaiser je ojedinělým typem komika, který nemá ve svém typu dělání legrácek žádného následovníka či předchůdce a patří ke špičce jak herecké, tak i čistě komediální. Úžasní nahrávači pánové Lábus a Korn jen vylepšují už tak skvělou podívanou. ()

-VINCE-

Na tomto skvělém pořadu jsem vyrostl. Jako kluk jsem na to koukal a čekal kdy ten kouzelník příjde. Kaiser a Labus pro mě byli největší hrdinové. ()

Eire

Tohla zabava stala medzi starym a novym svetom TV zabavy. Dnes sa to moze zdat trocha cudne, ale stalo sa to KULTom. Howgh. Kaiserova pubertacka je i teraz PAR EXCELANCE. 75% ()

Cibulka_C

Kapitola sama o sobě. 🤍 Pořad, který byl sám sebou a je naprosto geniální. Jeden z nejlepších v ČSR i v ČR. Asi opomenu některé československé písničky (vynechávám Jirku Korna 😍), které mi místy vadily, ale chápu jejich pointu. Ať z důvodu, že byly plné mystifikací a parodovány, nebo do nich místy třeba jen poznámkou zasáhli autoři. Takže přežít se naštěstí daly, narozdíl od Abecedy. Tady vznikla většina těch nezapomenutelných scének, kterých ještě pár hrají v divadle. Klíště, Hodina dějepisu, Vozembouch, Kubrt, Maryša, taky nesmím zapomenout na němčinu Ivana Mládka nebo recesi s Milošem Kopeckým a jeho dvojníkem panem Bílkem. 🙈 Televizní zábava v rukou profesionálů, kteří měli ten dar v krvi bavit lidi a vypadali velmi přirozeně. Zase chápu, že něco takového už skončilo, doba putuje kupředu. Nedovedu si představit tu chvíli, kdy se odvysílal poslední díl a byl konec. Deset let jelo něco tak geniálního a když si to pustíme teď, pěkně popořadě, můžeme pozorovat, jak všichni hezky pomalu a postupně stárli. Jak jim popularita stoupla až na ten úplný vrchol a my si je díky Kouzelníkovi pamatujeme. A hlavně si je po třiceti letech pouštíme znovu. A na to můžou být autoři určitě pyšní. 🤍 ()

FISSSH

Jedna z mála věcí, na kterou se dá dívat i teď...a vlastně jsem to poprvé viděla vcelku až při nedávné repríze a moc se mi líbila scéna, kdy Oldřich Kaiser při poloodhrnuté oponě komentuje výkony tanečnic. ()

Kindernay

Jeden z nejlepších zábavných pořadů u nás, v těch dalších pořadech už Kaiser a Lábus neměli tak dobrý scénky jako v Kouzelníkovi, tenhle pořad byl super, jak scénky, tak i písničky.. škoda, že se nevysílá dál. ()

BlueNeon81

Kúzelníka som sa síce nedočkal, po revolúcii bola relácia na odstrel (aspoň stihli sparodovať ponovembrové udalosti), hudobné vsuvky a balet ČST ako doplnená vata, ale inak legenda televíznej tvorby, z ktorej úryvky sa z času na čas na dnešných televíznych obrazovkách objavia. A podľa mňa to bola vcelku dynamická alternatíva k Televarieté, ktoré ma ako malého moc nebavilo. ()