Zábavný televizní pořad pro děti, plný úsměvných hraných scének, písniček či veselých vyprávění, tvořený bezvadnou partou těch nejpovolanějších interpretů, v čele se Štěpánkou Haničincovou, Láďou Gerendášem, Josefem Dvořákem či Jitkou Molavcovou. V letech 1977-1990 vzniklo Malých televizních kabaretů více než sto, a to v několika obměnách sestavy, která ovšem vždy byla úžasná a ani občasná improvizace jim nebyla cizí. Takovýto pořad dnes již není moc k vidění a bezpochyby Malý televizní kabaret osloví i dnešní generaci. (pfa)

Cibulka_C

Člověk, který je autorem tohoto pořadu pro děti je absolutní Bůh mezi Bohy, protože něco tak geniálního už se kromě Studia kamarád na obrazovkách pro děti neobjevilo a pochybuju, že se ještě někdy objeví. 😀 Ta znělka mi momentálně začala hrát v hlavě a já nejsem a nikdy jsem nebyla schopná se jí nějakým způsobem zbavit. Nejlepší série za mě byla rozhodně „Frkačky za kačku“, zaručeně nejlepší scénky, nejlepší sestava (Molavcová, Havelka, Lábus, Zedníček, Dvořák) a hlavně TA ZNĚLKA omgg. 👉🏻 „My máme každý za kačku, kouzelnou novou frkačku.“ 👈🏻 I když se to v dnešní době nedá moc objektivně zhodnotit, protože se humor, zábava a mentalita lidí (včetně mě nebudu lhát) posunula někam jinam a mnohem dál, takže mi dneska vtipy přijdou spíš trapné, než vtipné. Ovšem když jsem byla malá, milovala jsem to! A občas si i dneska pustím nějaký díl jen tak z nostalgie. Takže all in all, jedna z nejlepších zábav pro děti (ehm… teda nemyslím si, že se na Kabaret koukaly jen děti), která by se dětem mohla líbit i dneska, protože je úžasná, inteligentní, nikde nelítají žádné imaginární kočky nebo roboti a všichni jsou tak přirození a lidští, že bych tak moc chtěla, aby Malý televizní kabaret někdy zopakovali. 🙏🏻 ()

PollyJean

Když se to vyhodí, je to bílé. Když to spadne na zem, je to žluté. Co je to? Nebo: Koleje koleje, bába tě poleje. Jako děti jsme to sjížděli pravidelně, ale nedovedu si představit, že bych se na to ještě dneska koukla a myslím, že dnešním dětem už by to moc směšný nepřišlo. Smutný, tyhle jednogenerační záležitosti. ()

Tommassi3

Tenhle pořad mi nikdy příliš k srdci nepřirostl. Pitvořící se kvartet Dvořák, Molavcová, Zedníček a Gerendáš z nichž ani jeden nepatří k mým oblíbencům.. Ale přiznám se bez mučení, že si dodnes pamatuji ústřední melodii, která se převážně pohádkovému Jiřímu Klempířovi opravdu velmi povedla. ()

Džejkop

Kabaret mě nikdy neoslovil, díval jsem se na něj, jen v případě, že nebyla jiná možnost. Infantilní písně, nudné scénky. A to hodnotím z pohledu malého dítěte, kterým jsem v devadesátých letech byl. Navíc mi není sympatický hlas Molavcové, je podivně zabarvený a vždycky byl. Zkrátka jsem to radši přepnul třeba na strýčka Skrblíka. ()

gemi

Na kabaret jsem se dívával ještě v době, kdy jsme učitele museli oslovovat "soudruhu". Bývával součástí Studia kamarád a musím přiznat, že mě nijak extra nebavil. Ne, že by byl špatný, ale tak nějak nenadchl ani neurazil. Vzpomínám si, že jsem jej vždycky tak nějak "přežil". Ono, tenkrát vlastně nebyla žádná alternativa. Studio kamarád totiž běželo na prvním ze všech dvou programů, přičemž na tom druhém toho času zrnilo. Měřeno dnešní optikou je to ovšem extratřída, nic podobného se dnes u nás pro děti netočí. ()

• Jenda z účinkujících Jitka Molavcová přirovnala pořad k hraní si dětí na písku. (Olík)
  • Ondřej Havelka řekl, že se stávalo, že pořad býval opakovaně z  takzvaně „technických důvodů“ pozastaven. Prostě se vedení Československé televize zdál příliš volnomyšlenkářský. (sator)

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (viac)