Drottningholmský palác, královský domov

(TV film)
  • Švédsko Drottningholms slott - ett kungligt hem (viac)

Švédská královská rodina se těší velké popularitě nejen ve Skandinávii, ale po celém světě. Dnes dostaneme výjimečnou příležitost nahlédnout do nádherného sídla, které král Karel XVI. Gustav, jeho manželka Silvia a korunní princezna Viktorie obývají. Drottningholmský palác nechala postavit v 17. století manželka krále Karla X. Gustava Hedvika Eleonora a my si ho díky velkorysosti královské rodiny, především princezny Viktorie, můžeme prohlédnout od sklepení až po půdu a dozvědět se řadu zajímavostí z úst architektů, historiků i samotných obyvatel. Královna Silvia nás provede soukromou částí zámeckého parku Drottningholm a pobaví duchařskými příběhy, králova sestra princezna Christina prozradí, že jako dítě hrávala ve vstupní hale paláce bocciu, a korunní princezna Victoria vypráví o tom, jak se kdysi naučila orientovat v Drottningholmském paláci potmě. (Česká televize)

natykarb

Unikátní dokument umožňující nahlédnout do sídla švédské královské rodiny za vyprávění královny Silvie, korunní princezny Viktorie a princezny Christiny. ()

Arsenal83

Preskúmanie príbytku skostnatených monarchov, ktorý žijú len zo symboliky a ľudia im za to ochotne platia. No zaujímavé nahliadnuť do útrob paláca, kde sa nie každý dostane a tiež odhalenie pikošky, že tí z modrej krvi tam žijú vraj s duchmi veria na nich a že dokonca sú na nich dobrí... ()

Marze

Dokument na České televizi je zaměřen na interiér a architekturu, zahradu a malá pozornost je věnována kdo všechno v zámku bydlel. ()