TheDarKnig

Everything that lives is designed to end. We are perpetually trapped in a never ending spiral of life and death. Is this a curse? Or some kind of punishment? I often think about the god who blessed us with this cryptic puzzle… and wonder if we’ll ever get the chance to kill him. ()

Ryuuhei

Jakožto ten nejerudovanější člověk u nás, co se týče NieR:Automaty a obecně NieR/Drakengard série, jsem si samozřejmě nemohl ujít anime adaptaci právě Automaty a zatím její první díl. Ten stihl pokrýt úvodní misi hry, značně zrychlenou a ořezanou o zase tak nepotřebné detaily. Co se mi líbí, tak využití hudby ze hry, kterou snad neoposlouchám nikdy a bitevní sekvence tudíž nepostrádaly svůj osobitý šmrnc. 2D animace užívaná ve většině případů dobrá, nepředčila očekávání, ale podle všeho bude dostačovat a vypadá celkem fajn. Co se mi zase tolik nelíbí, je hojné využívání 3DCGI, které na jednu stranu chápu, akčních sekvencí je tam hromada a modely robotů/mechů jsou dosti komplikované, ale býval bych zde i tak ocenil 2D klasiku, která bohužel z moderních anime téměř úplně vymizela a ani zde to není výjimkou. Zbytek koukatelný a nadějný. Neznat to, možná mě to zase tolik nezaujme, ale protože vím, co by mělo následovat a co všechno předloha nabízí, jsem ohromně zvědavý, jakým směrem se tvůrci vydají. V trochu vytrolleném závěru, který mě mimochodem celkem příjemně pobavil a za což hlavně přidávám taky jednu hvězdu navrch, přislíbili vlastní interpretaci 24 konců, jaké hra má. No, držím adaptaci palce, snad to nepokvoká! ()

Slayaphine

Rôzne malé zmeny oproti pôvodnému materiálu, niektoré zaujímavé, niektoré vytvárajú otázky ohľadom toho ako sa prenesie štruktúra hry a tematické motívy do seriálu.  Bábkový koniec je perfektný. ()