Jeoffrey

The Fire Hunter je hodně osobitý a vlastně i docela pozoruhodný seriál. Co mě velmi rychle zaujalo byl zdejší svět, jeho pravidla i tajemství, díky kterým mě zajímá jeho historie i jeho budoucnost. Je protkaný povedenou mystikou a autoři jí dokázali dostatečně prodat. Stejně tak se mi líbil styl, jakým byl servírován příběh, zkrátka jednotlivé přeskakování mezi hlavními postavami, které bylo vždy oznamováno jmény postav, kterým se teď budeme věnovat, což pomáhalo celkové přehlednosti a následné protínání se všech jednotlivých dějových linek v jednom místě. Seriál má také opravdu poměrně unikátní vizuální stránku, kdy to celé často vypadá jak série z devadesátek, animace působí občas i lehce odfláknutě, třeba kdykoli se postavy hodně rychle hýbou, bojují, nebo jsou zachycené například během skoku, jindy ale naopak překvapí solidními detaily. Režie umí pracovat s atmosférou, líbilo se mi třeba, jak byl občas do záběru vložený další detailní záběr, například na obličeje některých postav v důležitých momentech pro podtržení dramatičnosti a úplně nejvíc mě okouzlilo používání těch ručně kreslených artových obrazů, které mě nejdřív překvapilo, chvíli jsem se bál, že mě to bude rušit, ale rychle jsem si na něj zvykl a nakonec jsem si tyhle záběry vysloveně užíval. Co se také nadprůměrně povedlo byla hudba, ať jde o velmi pěkný a atmosférický opening i ending, nebo dobře zvolenou doprovodnou hudbu, které si v důležitých chvílích všimnete. Co byl pro mě nakonec největší problém a co mi autoři nedokázali vůbec prodat, byly jednotlivé postavy. Po těch deseti dílech nemůžu říct, že by tu byl někdo, ke komu bych si našel cestu, moje nejoblíbenější postava ze seriálu je tak v tuhle chvíli asi pes Kanata a to je docela průšvih. Na seriál se totiž pak koukám s tím, že sice chci vědět co bude dál a jak se všechno vysvětlí, ale je mi úplně jedno, co se s kým stane. Možná je to způsobené tím, že jsme teprve na začátku, dílů bylo málo a nedošlo na tak silné a dramatické osobní momenty, díky kterým bych si postavy dokázal opravdu oblíbit. Na druhou stranu mi už teď autoři naznačují, že mnozí aktéři zde mají svá tajemství, takže šance je opravdu lépe poznat (a najít si k nim cestu) ještě bude. Bohužel v tuhle chvíli mi můj absolutní nezájem o postavy celkový dojem z první série ovlivňuje až tak, že ačkoli v seriálu vidím obrovský potenciál, teď si ho cením „jen“ na tři silné hvězdy. 6,4/10 ()