Ambiciózní neapolský DJ a jeho dva bratři začnou v 80. letech kupčit s padělky audionahrávek a stanou se z nich překvapivě vlivní producenti, kterým jde po krku policie. (Netflix)

DJ Kritik

V dobe, keď o nahrávaní kaziet išli len strohé informácie začali prepisovať platne a kazety rýchlo zápisom. Film o začiatkoch predaja kaziet mimo vydavateľstvá, kde všetko začalo snom o mixovaní piesní. kde  bol cieľ stať sa slávnym DJ-om. A ono z nevinnej zábavky 80-tich rokov to nabralo obrovských rozmerov. ()

RigorMortis

Sheldon Cooper, Goméz Addams, Tom Hiddleston a nevinná kratochvíľa, ktorá prerástla do miliardového biznisu v časoch, kedy ešte o napaľovaní kaziet asi vedel málokto. Super soundtrack, fajn atmosféra. Ako dieťa deväťdesiatok si spomínam, že otec mal doma desiatky nahraných kaziet. Toto je ale niekde inde. ()

Franki69

No není to až tak komedie jako spíš odlehčenější drama o třech bratrech, kteří se v Itálii proslavili jako prodejci milionů hudebních MC kazet s logem Mixed by Erry, s hity tehdejší doby. Proč byste si kupovali originály od Madony, Duran Duran, Queen, Eurythmics, když Frattasiovi zaplavili každý týden tržiště pomalu v celé zemi kazetami, na kterých byly ve velmi slušné kvalitě aktuální hity všech žádaných interpretů pěkně pohromadě a vzhledem k pořizovací ceně originálů, vydávaných hudebními firmami, stály pakatel? Příběh se tváří jako true story, ale moc tomu nevěřím…Už jenom fakt, že si na první investice půjčili od kápa jedné z neapolských mafioso rodin a pak všem na očích rozjeli byznys, kterej zisky lokální mafie válcoval rozdílem několika nul a oni zdánlivě nemuseli udělat nic, aby se ochránili…no tomu snad neuvěří nikdo. Takže je to trochu cukrkandlové, hodně italsky ukřičené (což jsem bohužel neocenil, protože jsem měl dispozici verzi v českém dabingu), je to jakoby „naivní“ a docela příjemně tenhle film utíká. Dobová výprava je přesná v celcích i v detailech a hlavním hrdinům můžete fandit. Připomínalo mi to feel „Pirátů na vlnách“, ale kvalit tohoto filmu snímek o bratřích Frattasiových  nedosahuje. Ale blíží se a klidně ho doporučím. S pěknými 65% P.S. kdo vymyslel „Erryho směsky“ ?? To je jak pro kočičí žrádlo..kdo by jako chtěl koukat na směsky…brrr… ()

Tomas_PO

Po prečítaní komentárov padlo rozhodnutie film zhliadnuť, a to jednak kvôli komentovaným krásam Neapolu, ako aj skvelého soundtracku. No popravde, ani jedno, ani druhé neuchvátilo, no môže to byť len subjektívny dojem. Istotne sa totiž nájde niekto, kto sa v 'popíku' prelomu 7 a 8 dekády minulého storočia zhliadne. Nezaujala ani hlavná herecká trojica, originál Italiano, no úplne neznáma. Naopak, prekvapil príbeh, založený na skutočnej udalosti, v podobe nepoznaného predchodcu Napsteru. A v tomto svetle je v skutku zaujímavé, ako sa pirátstvo počas ostatných 40 rokov vlastne nijako nezmenilo. Zmenili sa len médiá, ktorými sa šíri. ()

vinducha

Moc příjemná komedie o zlaté éře pirátství . Zažil jsem to , využíval jejich služby a fandil jim , protože nenažranost nahrávacích společností kypěla v té době do takřka biblických rozměrů a takovýhle týpci jim pěkně pouštěli žilou. Aneb o tom jak rodinná firma Frattasiovců ke štěstí a následně na  buben přišla. ()

nervana

Každy kdo v 90 letech navšívil nějaké městské trhy, musel na tyhle výběry i jiné kopie originálů taky narazit, stejně jako mé mladé já. O trzích v Polsku, kam se taky jezdilo hojně nakupovat, ani nemluvě. Hezká připomínka té doby. Ten čas hrozně letí... ()