Tri mladé hrdinky, tri veľké sny a jedna súťaž, ktorá ich môže všetky splniť. Klaviristka Anet (Kristal Shine), atlétka Marta (Dominique Alagia) a tanečnica Tina (Anna Šulcová) stoja na štartovej čiare dospelých životov. Majú sny, túžby a nádeje, ale aj rodinné a milostné problémy. Každá z trojice dievčat sa prihlási do súťaže Cool Girl s nádejou, že víťazstvo by mohlo pomôcť nasmerovať ich život správnym smerom. Postupne však zisťujú, že na to, aby si človek uvedomil svoju hodnotu, treba predovšetkým veriť v seba samého. (Continental film)

mrtvej_pes

Nejmrtvější film, co jsem kdy viděl. Kdyby tenhle film připojili na stroj měřící životní funkce, všude by byla velká tlustá nula. Cool Girl! by nemusel být nutně fraška, jenže Cool Girl! více zajímá, že tam hrajou influenceři*rky/tiktokeři*rky, než že může o něčem pojednávat, mít nějaký smysl. To vypovídá už jen z expozice protagonistek: Anna Šulcová jako chudá holka, i když má očividně dost kvalitní make-up, drahé oblečení (nebo: ne-chudé) a viditelně upravené rty? Nejde mi o kritiku vzhledu, ale o to, jak moc málo tvůrcům vůbec na projektu záleželo. Naprostá tvůrčí korupce a korupce jakékoliv možné kreativity. Nejvíce se ale bojím, že toto je jeden z mnoha nadcházejích filmů, kde si influenceři*rky řeknou, že si mohou i na filmovém poli dělat co chtěji, protože lidi na to prostě půjdou. Neříkám, že ty projekty mohou být automaticky špatné, ale bojím se právě zmíněné autorské korupce. ()

jedinec

(To nejhorší z roku 2023: Tuzemský film) O letošním coming-of-age Jeremy Tichého bych dokázal napsat esej. Něco takového samozřejmě dělat nebudu, ale Cool Girl! chybuje tak často a tak školácky, že jsem se na něj s radostí podíval podruhé. Lahodně triviální, směšné a matoucí. Guilty pleasure roku. ()

SirAduard odpad!

Letošní Silvestr jsem strávil s přáteli u sledování legendárních příšerností, které jsou ještě považovány za filmy. Jeden ze „skvostů“ kinematografie, na kterou jsme si troufli, byla i letošní novinka Cool Girl!. Na plnou hubu řeknu, že horší věc (neřeknu film) jsem v roce 2023 neviděl. A to jsem o pár minut předtím dokoukal první Sharknado. Hrůzostrašný scénář napsaný co nejvíce strojově a nelogicky. Každý dialog či monolog jsem znal asi minutu dopředu. Příběh totálně stereotypní a nepochopitelně seskládaný. Režie naprosto zaměnitelná a kamera perverzní (místo aby ukazovala něco pořádného, tak si prohlíží dívčí zadky a kroutící se boky). Kreatury, zde považované za postavy, jsou nejvíce tragicky napsané, nezajímavé a herecky příšerně ztvárněné. Jediný, kdo vzdáleně připomínal postavu svým chováním, byl charakter Mexikánce. A víte proč? Protože ten herec je i režisér Cool Girl!. Takže aspoň na své roli si dal o procento více práce, když už na nic jiného. Pokud nechcete trpět, tak jako já, vyhněte se tomuto zvěrstvu obloukem. Zkuste radši přiblblé Sharknado, který si je vědom své příšerné kvality, než trávit čas u trapné Cool Girl!, která si neironicky myslí, že je cool. ()

VelkyMrB

Mentální zhouba, která se převlékla do kožichu Cool Girl! mě totálně odbourala. Film je špatný. Co špatný?! Je to odpad české kinematografie! Ale nelituji své návštěvy kina. Nepamatuji si, kdy naposledy mě takhle bolela bránice. Možná když jsem měl dvouhodinový trénink břišních svalů. Ale tohle je pecka. Když vypnete myšlení, vyšroubujete si mozek z hlavy, spláchnete ho do záchodu a do hlavy si nalejete rozmiksovaný obsah nádoby na bioodpad z potratové kliniky, tak se to dá dokoukat bez újmy na psychickém zdraví. ()

doktor.prav odpad!

Od filmu jsem nečekal moc, dokonce jsem čekal velmi málo - stejně se mu povedlo umístit ještě hluboko pod mým očekáváním. Nechat influencerky natočit film a dát ho do kina, je asi stejné, jako posadit uklízečku do Boeingu - všichni zúčastněni chtějí být co nejdřív venku. Ty nejhorší, nevtipné zlozvyky české kinematografie naplácané do 1,5h. - F/0% a dal bych méně. ()

Honza03

Obsadit do hlavních rolích infulencerky nebyl dost dobrý nápad. Je to jeden cringe za druhým, plakát sice hezký, ale to je asi to jediné. ()

Humpy

Na film jsem šel s přítelkyní a kupodivu mě příjemně překvapil. Bavil jsem se celou dobu a film vypadá až moc hezky! Opravdu film překvapil! Palec hore ()

Klik odpad!

Jsem se nechal zlákat. Asi v těch pár recenzích je řečeno hodně. Nechci nosit další dříví do lesa. Snad jenom, kdo má rád ty dívky jako hvězdy Instagramu, ať do kina nechodí. Zkazí si dojem, který má z jejich profilů. A jenom stále přemýšlím, kdo to zaplatil. DM drogerie? Ještě stále věří, že podporují výborný projekt? ()

AnaHolland odpad!

dobře, na tuto hovadinku jsme si zašly s kamarádkami ze srandy a věděly jsme, že to bude odpad. A je mi úplně jedno, že hlavní hrdinky jsou influencerky, ať jsou klidně hasičky je mi to fakt u zadku, ale takhle strašné herecké výkony jsem snad nikdy neviděla. Asi nejlépe hraje Šulcová, ale s průměrem ostaních dvou to není žádná výhra. Dialogy jsou extrémně suchý a nezajímavý, je to jak když já píšu jednou za rok přímou řeč do slohu. První dvě třetiny působí jako splácanina náhodných a krátkých scén, které se někdy snaží být vážně a někdy zase naplněné gen z hláškami(sorry ale "smash" v posilce byl vrchol cringe). Logika, že Kristal nedostane roli, protože očividně neumí hrát a pak tu roli vyhraje v soutěži je divný a to, jak se Tina dostane do soutěže je ještě víc na hlavu. PP je úplně příšerný a reklama na výřivky totálně random. Jíra si přišel zahrát sám sebe, ale za mě nejlepší postava Olda, fakt jako saver celýho filmu a zandal jediný povedený joke v celým filmu. Už nikdy víc děkuji. ()

MarekTulen

Tak konečně je Cool Girl! na streamovací platformě Netflix a mohu si užít tento nenáviděný skvost. Řekl bych ale že si tohle takové hodnocení nezaslouží, ano není to zázrak, není to zábavné a vtipy neboli pokus o komedii se z toho stává tak maximálně kandidát na nejhorší komedii. Přesto mě přišlo, že to má zajímavý příběh (néé zábavný, jen zajímavý), a za konec s parádní akční scénou, které na české poměry dost dominuje, je to dílo které by nemělo mít takovou kritiku, ale taky ne síň slávy. Jestli tohle budete brát jako film na kterým se jdete zabavit a užít si spoustu směšných momentů, dáte tomu asi pravděpodobně odpad!  ()

Skimmy odpad!

V poslední době jsem viděl dost ne úplně dobrých filmů, třeba nového Flashe či Shazama, ale tyto filmy, v porovnání s tímto jsou úplný masterpiece 🤦🏼‍♂️😃 Tento pokus je něco jako Clash of the Stars ve filmu, tolika momentů studu při sledování nějakého filmu jsem dlouho nezažil.. Ps. Bradley Cooper z alíku je fakt silný kafe… ()