Rodilý vězeň

Pro mladého Giacinta je vězení jako domov. Je to jediné místo, které skutečně zná, protože se tam narodil, naučil se chodit a milovat. Jakmile jej opustí, vytuší, že život za zdmi věznice není nic pro něj. (Cinemax)

pekas

Hodně zvláštní film. Že by to byla komedie, tak to pochybuju, nevím, kdo tomu filmu takové označení dal. Dá se říct, že je to film o ničem. Ale POZOR, zhlédnul jsem ho se zaujetím a bavil mě. Vlastně nevím proč, ale zanechal ve mně mnohem víc vzpomínek, než jiné, akčnější, dražší, větší filmy. Tedy evidentně špatný není. To je blbě napsané. Evidentně je dobrý, až výborný. A je takový laskavý, což já raději, než uplakaná dramata. A trochu je to chvílemi i komické. Prostě při správném rozpoložení tenhle film doporučuju shlédnout. 85% ()

Martrix

Ta rozporuplná hodnocení vcelku chápu. My dříve narození máme italskou komedii spojenou spíše se ztřeštěnostmi minulého století, jako byli Málery pana účetního, Bonie a Clyde po italsku, nebo Šimon a Matouš... . Po revoluci u nás byla evropská komedie vytlačena hollywoodskými břečkami, takže většina českých diváků ztratila přehled o tom, jak to třeba s italskou kinematografií vypadá. Včera jsem viděl Rose Island, dnes Rodilého vězně a to jsou za poslední dva roky jediné italské komedie. Kdybych soudil jen podle tohoto malého vzorku, tak bych smutně konstatoval, že se jejich kinematografie (podobně jako u ostatních zemí) rozplizla do eurobřečky bez chuti a bez zápachu. Už není ničím typická, jako byly dřív třeba spagety westerny, nevybočuje, je opatrná, nejde na hranu. Snad je ta opatrnost způsobena složitějším financováním, nebo se stala dnešní generace tvůrců příliš kosmopolitní a projevují se vlivy americké kinematografie. Rodilý vězeň má pár zajímavých míst, ale já osobně vidím velký rozdíl mězi bezelstností a naivitou a především pak mezi filmem o naivní postavě a filmem s naivním scénářem. Ano, mohl bych přepnout do módu laskavého sluníčkáře a film spíš vychválit, ale mozek mě nenechá ignorovat místa, kde to skřípe. Stejně jako u Rose Island, mi tady chybí zajímavější stylizace, která udělá z divného příběhu o bezelstném chlapci, rozvrkočené vyprávění o chlapci, který nezapadal do normálního světa. V přepálenější stylizaci, se mohou scénáristická klopotítka nejen ztratit, ale dokonce mohou pobavit. Mohl to být aspoň jakýsi odvar, nebo aspoň pokus o Forresta Gumpa po italsku, nebo po evropsku. Obsazení bylo OK, film i vcelku fajn vypadá, ale za pár týdnů nebudu vědět, že jsem ho viděl. ()

nonick1

Režisér evidentně hodlal natočit v poněkud zvláštním prostředí poněkud zvláštní příběh o poněkud zvláštním hrdinovi, ale dopadlo to - poněkud zvláštně… Žádný další Forrest Gump se nekonal. Možná chybělo více peněz, možná více invence. Není jednoduché překročit onu pomyslnou hranici, která dělí obyčejný film od neobyčejného a jak se říká: když dva dělají totéž, není to totéž. A platí to i pro tento italsko-ukrajinský filmový počin. Škoda, že se tohoto námětu a scénáře nechopil třeba takový Wes Anderson... ()

WolfHigh

Souhlasím s nonick1. Velice zvlaštní,až divný film! Nečekal jsem od něho nic a to nic jsem taky dostal! :D Za mě film úplně o ničem,bez žádného hlubšího smyslu! Šlo by to udělat rozhodně lépe,protože ten potenciál  tam byl a to velký. Škoda! Adriano Tardiolo zahrál svojí roli dobře a dokonce mě i jednou pobavil, proto dávám 2* tudíž 40%. ()