Iron Claw

• Portugalsko Iron Claw (viac)

Skutočný príbeh nerozlučných bratov Von Erichovcov, ktorí sa začiatkom 80. rokov zapísali do histórie v silne konkurenčnom svete profesionálneho wrestlingu. Prostredníctvom tragédie a triumfu, v tieni svojho panovačného otca a trénera, hľadajú bratia nadživotnú nesmrteľnosť na najväčšej športovej scéne svojho času. (Continental film)

Mrsina

Tak jsem se konečně mohl podruhé podívat na tenhle filmový skvost, protože v kině to byl nepopsatelný zážitek (to jsem tam byli jenom tři lidi, nechápu), a i když to není takové, jako pro prvním shlédnutí, tak je to stále úžasný a silně emocionální film. Už teď vím, že bude v mojí top 5 na konci roku, protože klidně bych se na to podíval potřetí i počtvrté. Každá z postav je strašně specifická, písnička Live that way forever, která tady zazní hned v několika verzích je neskutečně zapamatovatelná a v každé té své scéně hraje opravdu silnou roli. Je to opravdu silný zážitek a i když jsem teď už věděl, jak to dopadne, tak jsem měl z toho stejné pocity, jako poprvé - převládá ve mně smutek. Když se tomu divák poddá, může být hodně na měkko. Jediné, co tam je takové "meh", tak je fakt, že víme, že je ten wrestling nahraný, takže ty sportovní výkony a úspěchy nejsou tak fascinující, na jaké si to hraje. Ale to rozhodně neubírá nijak kvalitu filmu. ()

W00DY

Nevím kdo je větší asociál, zda citově odtažitá matka, fanatický otec a nebo režisér snímku. Rodičům umírají děti jak na běžícím pásu aniž by si z toho dělali vrásky. Jediná důležitá věc je přece titul mistra světa v těžké váze. Otec splodil kupu synů (Něco jako wrestlingovej Klapzuba), aby dosáhl slávy jejich prostřednictvím. Jeden umřel? No a co! Mám jich přece v záloze dost. Další mrtvej? Hm, vlastně měl malej obvod bicáku. Zkusim dalšího atd. Neuvěřitelné, takhle jako vypadá nábožensky založená rodina? Ještě že jsme byli ateisté. Režisérovo glorifikace sebevraždy je příšerná. Nabádat lidi - jen dotoho, všechna bolest a starosti zmizí, naopak na Vás čeká vaše štěňátko z dětství. Tvl to je moc. Příběh této wrestlingové rodiny je neskutečně silnej, jen to bylo nešťastně uchopeno. ()

doublefish

Film pro popcornovo-bigmacové americko-japonské divácké cílové skupiny, které si spolu s promotéry této  - zábavy? - hrají na to, že je to fakt všechno doopravdy, s komerční holywoodskou uměleckou licencí scénáře  "na motivy skutečného příběhu" ve stylu Saving Private Ryan (1998) mě zajal jen tím, že je součástí předplatného TADY VARY, od něhož jsem čekal více artové filmy, což je evidentně ale jen můj problém. ()

Elisan

Nechápu, že o tomhle filmu se více nemluví. Film jsem měla možnost shlédnout včera a nemám slov. Po dlouhé době film inspirován podle skutečného příběhu, který chytí za srdce. Jsem fanoušek sportovních filmů, ale s wrestlingem jsem měla první potičku. A nemám slov. Film mě strašně vtáhl a dal mi neskutečnou kopačku v průběhu událostí. Sláva a výhra nejsou všechno a film to úžasně ukazuje. Zac Efron podal úžasný výkon a troufám si říct, že za jeho hereckou kariéru se tenhle film řadí mezi jeho nejlepší. ()

FakinAdsso

Ten příběh je fascinující sám o sobě a herci i herečky ho zvládají odvyprávět bravurně. Co to ale strhává dolů je režie a střih. Nejlíp to napsal sám život a já necítím, jakoby mi rejža tuhle tragickou rodinu předal tak, jak si zasloužila. Ale i tak mě bavila a hlavně trápila. Solidní počin a Jeremy Allena White chci vidět už od Shameless víc. Jsem rád, že ho Medvěd vrátil do hry. ()

jara12

Film se pohybuje na tenké hranici mezi sportovním dramatem a rodinným psychologickým thrillerem. Příběh o slavné rodině Von Erichových a jejich tragických osudech přináší do popředí wrestlingový svět, který mnozí diváci možná předtím neznali. Režisér Sean Durkin se snaží představit rozvětvené vztahy a konflikty uvnitř rodiny, avšak ne vždy se mu daří propojit tyto prvky do souvislého a poutavého vyprávění. I přes skvělou hereckou sestavu a poutavou atmosféru se film občas ztrácí v dlouhých expozicích a nedostatečném využití potenciálu některých postav. Nicméně, díky svému řemeslnému zpracování a silnému příběhu snímek stále nabízí zajímavý pohled do světa wrestlingu a dynamiky rodinných vztahů. ()

Pudding

SHOUT OUT Lomnickému kinu za to že poušteli takovýhle skvělý film i přes to že jsem byl jediný v sále! Love you! Anyway, Železní bratři naplnili má očekávání jak z vizuální stránky i herecké. A24 odvedli na dalším snímku užasnou práci a mám je rád, protože dokážou filmu vdechnout více života tím jak to dělají barevnější a poté si člověk připadá jak v té době kdy se film odehrává. Jsem neskutečně hrdý na Jeremyho Whita za to že dodává špičkové herecké výkony a že dostává konečně trochu více zasloužené slávy a nemohu se dočkat na jeho další počiny. Zack Efron to zahrál taky velmi dobře jako hlavní postavu a za něj mi bylo smutno nejvíce, jediná výhrada že jeho obličej vypadá jako Gigachad tak jsem ho nebral moc vážně. Z filmu se mi líbila nejvíce tato věta “Tonight I walk with my brothers”. ()

MovieTom

Neskutečně krásný a zároveň temný snímek pojednávající o rozpadu z počátku dokonalé rodiny. První polovinu filmu jsem si instantně zamiloval především díky úžasné bratrské chemii, dialogům, ve kterých jsou informace předávány hrozně přirozeně a hudbě, jejíž jedna určitá skladba dokáže být radostná a v jiných chvílích zase emočně zdrcující. A celkově ten 80kový vibe sál ze všech stran. Wrestling a zkoumání jeho zákoutí mě neskutečně bavilo, stejně tak sledovat, jak se ze samotných postav do jejich zápasů přelévají osobnější emoce, čímž se dostáváme ke druhé polovině filmu, která se přehoupla do velmi silného drama. Možná to mohlo působit, že těch věcí, co se podělalo bylo až příliš, ale opravňuje je inspirace podle skutečného příběhu a byť se to nemusí jevit i v druhé polovině filmu je spousta pěkných momentů, které vás jako diváka nenechávají jen utápět v depresi. Ale skutečný důvod, proč ve mně snímek stále rezonuje a proč jsem si jej zamiloval na tak vysoké úrovni je díky emocím, ať už těm radostným či především smutným. A když film skončil měl jsme oči zalité slzami, ale zároveň úsměv na tváři z v podstatě krásného konce. 9/10 ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (viac)