Na tuto vydařenou komedii už se začínalo pomalu zapomínat, ale díky obrovské popularitě filmu Návrat do budoucnosti a Michaela J. Foxe byla opět uvedena do kin. Snímek zachycuje trápení Foxe coby knihomola z malého městečka - v basketu se mu nedaří a ani u holek nemá úspěch. Vše se ale změní, když objeví dědičné tajemství své rodiny: i on je vlkodlak. Jak začíná být stále chlupatější, jeho týmu se více daří a i dívky najednou jeví o jeho neobyčejný talent zájem. Jeho příběh však nespěje kupředu bez komplikací. Jeden z jeho nejlepších přátel, osoba veskrze úskočná, jej začíná zkoumat až příliš zblízka a dívka jeho snů se dostane do spárů tyranského, leč atraktivního basketbalisty, který je kapitánem týmu jeho hlavních soupeřů. A do toho všeho do něj zamiluje jiná jeho kamarádka. Tento snímek byl kasovním trhákem a o pár let později se dočkal také pokračování. (oficiálny text distribútora)

Izmo123

Tenhle film mě dovedl zaujat dvěma způsoby tím prvním je že mám rád vlky a ten druhý způsob byl hlavní herec Michael J. Fox který se stal dokonale napsanou postavu u filmu Návrat do budoucnosti ale tady je to pravej opak tady mě u hlavní postavy nic nezaujalo kromě toho že má schopnost že je že se může proměnít na vlka je jen to jediný ale i tak mi nic moc toho nenabídl ve vyjadřování sebe sama neboli jednoduše každý scenárista by si měl jednu věc zapamatovat a to je u postavy do dat nějakou tu hloubku která by něco dodala hlavní postavě ale takhle jde jenom o to aby se postava něco naučila, zapamatovala a ponaučila ale dávat způsob aby se skoro hlavní postava nevyjadřovat nedává žádný smysl, dále stránka na ČSFD nabízí u tohohle filmu Komedie / Horor / Rodinný je u tohohle filmu dost divně ukázáno protože vtipný momenty tady nejsou za mě, děsivé mi to nepřišlo a rodinný to bych úplně neřekl páč jsou tady chvíle které by dítě nemělo vidět každopádně proč vlk v tomhle filmu vypadá jak postava ze Star Wars a to postavu jménem Žvejkala neboli v originále Chewbacca asi pan režisér si spletl tenhle film ze Star Wars :D, hodnotím Postavy 4/10 Příběh 4/10 Komedie ?/10 Horor ?/10 Celkově hodnotím ⭐⭐ 4/10 ()

husokachna

Mě tady Michael J. spíš překážel a štval mě, celkově je to jako film úplně zbytečný. Tagy lžou nejméně ve dvou věcech, k horroru to má daleko jako já k bodybuildingu a vtip jsem tam žádnej nenašel. Škoda jen, že se to trochu víc nevěnovalo lince otec - syn, mohlo to být aspoň něčím zajímavý. Takhle jen hodinu a půl sledujete tuctovej příběh průměráka parkinsoňáka, který se dostane na výsluní, natluče si a stane se lepší werečlověkem, aniž by byl jakkoliv respektován vývoj postavy a na závěr se ponaučíme a snad i zápas bez pomocí vlčí vyhrajeme. Nůůůůůdáááááááá. ()

ElizabethBay

U tohoto filmu je potřeba ptát se: "Bylo to myšleno vážně? Není to náhodou parodie?" Protože kdyby to bylo míněno jako recese, tak by to bylo fajn, protože těch klišé a stereotypů je na můj vkus až moc. Bohužel si ale myslím, že film byl myšlen vážně a to, že vlastně neměl ani žádnou pořádnou ústřední myšlenku a měl nulovou zápletku, mě nutí dát dvě hvězdičky. Jednu hvězdičku si vybojoval můj oblíbený Michael J. Fox a druhou scéna na jedoucí dodávce. ()

SOLOM.

Hororových komedií v té době zas až tolik nebylo a tak se stalo, že se svého času Teen Wolf dočkal vcelku slušné divácké popularity. Nešlo ani tak o to, že by šlo o bůhvíjak skvělý film, ale spíše o to, že v tom samém roce představitel hlavní role Michael J. Fox natočil i Návrat do budoucnosti a díky tomu se stal miláčkem publika. V dnešní době už tento film mezi diváky asi moc neuspěje, ale pokud máte rádi ujeté komedie s vlkodlačí tématikou, mohli byste být možná i spokojeni. Co na tom, že maska i samotný zjev vlkodlaka vypadá otřesně – spíš připomíná chlupatou opici a o celkové kvalitě příběhu by se taky dalo dost polemizovat, ale chuť vám snad částečně zpraví roztomilý Foxův kukuč a několik docela vtipných situací. On totiž hlavní hrdina a jeho povedení kamarádi udělají víc než dost, pár pohledných děvčat je tu taky k vidění, takové surfování na střeše auta splnilo svůj účel a hudební doprovod rovněž není k zahození. ()

Pythonator

Nehrát toho vlka Lišák, tak ten film stojí za úplné hovno. Humor skoro žádný a na vlkodlačí film ani žádné vlkodlačí manýry. Absurdita tématu naprosto nevyužitá. Mohla to být pěkně ujetá prča, ale zůstala jen teenagerovská blbost z hnUSA. Film je plný debilního disca (prostě osmdesátky), ale scéna surfování na střeše auta za skvělé melodie Beach Boys - Surfin USA prostě nemá chybu a je tak asi tím nejzajímavějším na celém filmu. ()

• Susan Ursitti (Boof) si o tři roky dříve zahrála v podobném snímku Posedlý (1982). Zatímco Školák vlkodlak je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi, snímek Posedlý je příběh outsidera, co získá zvláštní schopnosti a najednou ho mají všichni rádi. Jediný výrazný rozdíl je v tom, že Barney Springboro (Scott Baio) se nemění ve vlkodlaka, ale ovládá telekinezi. (Lorge)