Villeneuve Pironi

Veľká Británia, 2022, 95 min

Disease

Zajímavý příběh z doby, kdy už mě F1 nezajímala, protože nejezdil Ronnie Peterson. Gillese Villeneuva si matně pamatuji ze zmínky "On ten mladej teda moc nevyhrává, ale už jim rozmlátil asi tři auťáky." ()

Aljak

Vynikajúci dokument! O rivalite Villeneuve vs. Pironi v osudnom roku 1982 som síce vedel, ale to celé pozadie, ktoré viedlo až k tej kolosálnej tragédii talentovaného Gillesa som nepoznal. Počas sledovania dokumentu som zostal až zarazený, ako ten Pironiho ťah v Imole zamával Gillesovým sebavedomým, a napokon v Zolderi išiel až za hranicou svojich možností. Príbeh Pironiho bol však dosť turbulentný, a vo finále skončilo bohužiaľ obdobne ako Gilles. Tento príbeh je skutočne silný, dokonca by stál aj za filmové spracovanie. 5* ()

pushover

Dokument o hvězdách F1 konce 70 a začátku 80 let, který se kromě tragických osudů samotných závodníků soustředí taky na dopady na jejich rodinné příslušníky. ()

oskiii

Opravdu zajímavý dokument, který mapuje nejen životy obou závodníků, ale i začátek jejich rivality a rovněž tragické konce. Líbí se mi “komornější” pojetí, bez umělé dramatizace, kterou předvádí například dokumenty z dílny Netflixu. Vzpomínka na dva, médii téměř zapomenuté, rytíře F1. ()

M.i.k.e

S Gillesem Villeneuvem jsme se na tomhle světě těsně minuli a pro mě jakožto letitého fanouška Ferrari byl vždy skoro až mytickou figurou. Teprve při sledování tohoto dokumentu (který je povinností pro všechny fanoušky nejen Ferrari) mi ale došlo, že ač sem věděl co, kdy a kde se stalo, nikdy sem se nesnažil víc proniknout do hloubky. Bylo tedy zajímavé sledovat, jak zdánlivá prkotina (porušení nepsaných stájových pravidel) nakonec vedla k tragickému konci pro oba piloty a měla samozřejmě velký vliv i na jejich nejbližší...80% ()