Kyberúnos

• Holandsko The Takeover

Hackerka odhalí skandální únik osobních údajů a vyslouží si tím křivé obvinění z vraždy. Zločince, co ji vydírají, ale bude muset dostat sama – policie totiž půjde po ní. (Netflix)

Marze

Plochý film, ketrý po divácích nevyžaduje moc přemýšlení. Pokud jste nikdy neviděli thriller z devadesátek se Sandrou Bulíkovou (film Síť), bude se vám to jevit nové.  Udělat film o hakerech vyžaduje počítačové znalosti o programování a počítačových systémech, ale to není případ tohoto filmu. Je to průměrný zapomenutelný film se slabou historkou. Nevzrušující dostatečně, aby to mohla být akční žánrovka. ()

BOURQUE

Koncepcia je založená na podobných základoch, ako väčšina „(Etic) hacking“ filmov. Téma, okolo ktorej je postavený príbeh, je reálna a pomerne aktuálna. Problémom je scenár, ktorý z hľadiska kvalít je na hrane B-čka a C-čka. Plus k tomu pomerne nevýrazné herecké výkony a charaktery postáv (a to na všetkých frontoch). P.S.: „Príbuzný“ Blackhat bol aspoň viac kompaktnejší. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

johnsnow

Pičujúca heckerka ktorá posiela fakáčiky rôznym ekozmrdom a tak hrabne do osieho hniezda a idú po nej profi zabijaci, ktorý sú tak krepý, že by netrafili ani slona guľometom. No a samozrejme keďže je to akčný film, tak nám réžo dá aj jednu asi 20 sekundovú nič moc bitku a jednu pasáž s nekontrolovateľným autobusom (ale tá je fakt dobrá). Takže objektívne 2* ale tretiu pridávam aspoň za snahu a za to, že je to predsa len holandský počin. ()

Jirkacek

Snímek s jednoduchým názvem Kyberúnos jsme si vybrali pro jeden večer z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme se chtěli podívat na něco akčního, jednoduchého a nenáročného. V podstatě vše tento nizozemský film splnil, ovšem tím rozhodně nechci říct, že jsem z jeho kvality byl nadšený. Ale nepředbíhejme, vše začalo představením hackerky Mel Bandisonové (Holly Mae Brod), která po bouřlivém mládí začala pracovat pro soukromou firmu. Její činnost spočívala v tom, že v programech hledala skryté hrozby a ve volném čase s přáteli na webu sem tam zablokovala cizí počítače, aby jejich majitelé neškodili světu či přírodě. Jednoho dne v práci poslala trojského koně do vzdálených počítačů, což neměla dělat, neboť jí záhy doma napadli dva muži. Stihla utéci na policii, kde se jí ujal detektiv Dries Daoudi (Valíd Benmbarek), ale než vůbec vyšetřování začalo, na policejní stanici se objevili právě oni dva zabijáci. Mel raději utekla ke svému novému příteli jménem Thomas Deen (Geza Weisz) a pak už to šlo ráz na ráz. Po chvíli se i v jeho bytě objevili zabijáci, vedení proradným Rogersem (Lawrence Sheldon), ale oba kamarádi opět stihli utéci. Následně požádali o pomoc starého hackera (Frank Lammers), s nímž si dali schůzku a on je pak odvezl do svého sídla v Belgii. Mezitím se po Mel začal shánět INTERPOL, jelikož někdo vyrobil falešné video, na němž dívka zastřelila jiného hackera. Její starý přítel v Belgii ji sice pomohl, ale vzápětí sem vtrhl Rogers s pomocníky. Mel s Thomasem opět stihli utéci, nicméně jejich starého přítele Rogers zastřelil. Dvojice se tedy vrátila do Rotterdamu, aby v sídle firmy měl našla důkazy o své nevině. Do konce zbývala ještě pěkná porce minut a já byl zvědavý, jak celá ta honička dopadne. Ovšem jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek. Mohu už jen prozradit, že v případu hrál důležitou roli moderní autobus s pokročilými technologiemi, do něhož bych vážně nechtěl vstoupit. Raději se nechám vozit zpocenými řidiči s pupkem, kteří cestujícím dobíhajícím na poslední chvíli tak rád zavřou dveře a vyrazí tryskem ze zastávky, aby s pocitem vítězství drželi velký volant na další trase. Co se týče děje, byl plochý jako prsa asijské sprinterky, i když neříkám, že by nebyl sem tam zajímavý, což se dělo hlavně při honičkách mezi Mel a zabijáky. Na filmu mi ale nejvíce ze všeho vadily nadávky, kterých zaznělo nepřeberné množství. V českém dabingu Lucky Vondráčkové zněly sprostá slova, jimž dominoval ženský pohlavní orgán nazývá zde pííčšša, opravdu poněkud zvláště. A to přitom stačilo zvolit jiný překlad anglického fuck….Škoda nejen toho, ale co už, tenhle holandský snímek prostě díru do filmového světa neudělal. Suma sumárum, akční film Kyberúnos ode mne získal dvě hackerské hvězdy **. ()

razzy1230

Annemarie van de Mond Kdo to vlastně je ? Netuším co zkoušel, ale určitě si myslel, že vytvořil lepší dílo než ve skutečnosti je. Tohle je absolutní omyl. Já nejsem žádný režisér, ale u toho mě napadlo plno jiných variant jak vše udělat jinak. A to se opravdu málo kdy stává. Jen co se zde vystihlo je vlastně "technologická" válka která je trochu k zamyšlení. Proto jsem tu jednu hvězdu dal. Už od začátku tolik chyb, ani nespočítám. Vlastně zde vidíme mladou holčinu, která umí nemožné a přitom na ní vždy hned přijdou a najdou jí všude v jejím světě kódů. Vždy nějak dokáže utéct a vlastně utíká neustále. Její (ne)přítel je vlastně úplná bábovka co neumí nic, jen blbě kecat, utíkat sní, podělat co jde a blbě se tvářit. Do toho jsou nasazený jen 3 brambory, co jí mají získat. Policajt, který je navedený jak drát od zedníka s lobotomií. Ona bez plánu odvážná jak Iron Man všemu půjde hlavou vpřed a vše nějak klapne. Na konec filmu zjistíme, že se dokáže i bránit, než jen utíkat. To byl velkolepý úspěch akce. Dám tomu i světlou stránku. Vše co mělo fungovat asi, nefunguje, ale co nemělo fungovat, tak funguje :D ()