Neznámy počítačový útočník sa rozhodol hrať o bezpečnosť celého sveta a zdá sa, že neexistuje nik, kto by ho zastavil. Zúfalé situácie si však vyžadujú zúfale činy, a tak tajné služby vytiahnu z väzenia extrémne nadaného hekera Nicka Hathawaya (Chris Hemsworth), ktorý si odpykáva pätnásťročný trest za kybernetické zločiny, a predložia mu nesmierne lákavú ponuku. Ak vystopuje hekera, ktorý práve zlikvidoval jeden z jadrových reaktorov elektrárne, bude voľný a môže opustiť väzenie. Nick sa okamžite pustí do prenasledovania zločinca, ale hoci je absolútnou špičkou v obore, čoskoro zistí, že proti nemu stojí človek so skutočne mimoriadnymi schopnosťami. Hrozba je obrovská, dokonca aj pre jeho vlastnú budúcnosť by bolo možno lepšie, keby radšej ostal sedieť za mrežami. A medzitým jeho nepremožiteľný súper chystá ďalší gigantický úder. Kde? Kdekoľvek! (TV JOJ)

Rocky62

Ti z nás, kteří si libují v Mannově nezaměnitelném režijním stylu(noční neonová velkoměsta, realistická akce, poetický hudební timing) to rozhodně není průměrná jednohubka. Vizuál je zkrátka i zde precizně vyladěn a rukopis patrný na první pohled. Mann se chopil pravda trochu ošuntělého tématu, neboť snímků, ve kterých mimořádně schopní hackeři prolamují sofistikovaně zaheslované kompjůtry v FBI, jsou tucty. Nicméně v Mannově podání je i tento námět v některých aspektech originální. Nechybí romantické vzplanutí, famózní akce či osudovost. Mysteriózní háv funguje znamenitě. Na scénář už však bohužel pět ódy nemohu. Jednoznačně chybí promyšlenější dialogy, které by učinily z Hackera to, co jsme my fanoušci očekávali. 70% ()

POMO

Realistická a setsakra vážna Mannova forma opäť funguje parádne a jedna scéna, bohužiaľ nie tá finálna, je strhujúca i dopadom na vývoj príbehu. Hemsworthova nekompromisná postava hackerského trestanca dodáva filmu grády, je dobrým ťahúňom. Problém je ale v scenáristickej báchorke, ktorá proste nie je chytrá a prepracovaná adekvátne k unikátnej Mannovej forme (a viacej by jej to svedčalo v podaní béčkového rěziséra a s Wesleym Snipesom). Mannove filmy nepotrebujú komplikovanú zápletku. Sú silné v psychologickom portrétovaní hlavných hrdinov, a ich osudovom zasadení do banálnych, ale ostrých kriminálnych komplotov. Hacker pracuje s nebanálnou krimi zápletkou a bohužiaľ podáva príliš zjednodušene ako ju, tak i psychologickú kresbu postáv. ()

váca

Až na ten závěr, kde mohl být závěrečný souboj povedenější, jde ve výsledku o celkem zdařilý kyberthriller, který perfektně ubíhá a nemá moc hluchých míst. Realistické přestřelky a celkem uvěřitelný hackerský podtext mě nadchly. Co mě také mile překvapilo, bylo dobré herecké obsazení, které bylo uvěřitelné a i čínská část byla sympatická, čehož jsem se bál nejvíc. Pro mě rozhodně lepší průměr a určitě ne zklamání jako to tady podává většina hodnotitelů. Za mě jednoznačně minimálně 70% a doporučení ke shlédnutí!! ()

larelay

jedine, kvoli comu sa tento film oplati vidiet je atmosfera a hudba. Inak mi to silno pripominalo lacne D-écko s Jean Claude van Dammeom z 90.tych rokov... Ako moze byt v jednom filme tak vela zlych hereckych vykonov? A preboha, kde vlastne prisli na ten debilny namet? Tolke idiotizmy a nelogicnosti, to sa veru len tak nevidi. Michael, Michael, co si nam to urobil? ()

Jara.Cimrman.jr

Na svém nevýkonném PC si umím celkem solidně přečíst poštu, napsat komentář na CSFD a zavirovat si ho návštěvou ruských pornostránek. Z toho lze bez obtíží vyvodit, že nemám nejmenší tušení, zda je Hackerovo bušení do klávesnice realistické či vyfantazírované. Jenže mně to je jedno, neboť na mne to působilo přiměřeně autenticky a Mann zase jednou dokázal, že umí s velkou lehkostí skloubit zajímavé téma, napětí a trochu sexu. ()

• Originální název filmu je Blackhat (černý klobouk). Toto je moderní anglické označení pro hackera, který se nezákonně nabourává do počítačových systémů pro vlastní potěšení, z pomsty nebo pro osobní výhodu. "Black hat" je tedy synonymum kyber-zločince. Označení je převzato z americké kinematografie, kde ve westernech 20. až 40. let minulého století padouši nosili černé klobouky a kladní hrdinové převážně bílé. Analogicky k tomu označení "White hat" (bílý klobouk) v internetové terminologii znamená eticky jednajícího hackera. (Aelita)
  • Námět filmu byl inspirován případem Stuxnet. Stuxnet je počítačový červ objevený v červnu 2010 běloruskou firmou VirusBlokAda. Stuxnet využívá běžný program prodávaný firmou Siemens. Je vůbec prvním odhaleným červem zacíleným na průmyslové řídicí prvky. Může zničit plynová potrubí, úpravny vody, vyřadit z provozu jadernou elektrárnu či způsobit explozi továrních kotlů. Existuje domněnka, že Stuxnet cíleně vyvinul Izraelem a zpravodajské služby USA proti íránskému jadernému programu. Americký novinář David Sanger ve své knize "Čelit a skrývat: tajné války Obamy a úžasné použití americké síly" uvádí, že Stuxnet byl součástí anti-íránské operace "Olympijské hry" americké vlády. (Aelita)
  • Film sa natáčal v indonézskej Jakarte, Hongkongu, Los Angeles či malajzískych mestách Kuala Lumpur a Klang. (Hudakfilms)

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády