Svět sužují zlí duchové, a trojice mladých se proto pustí do vyšetřování paranormálních jevů. V sázku přitom musí dát i to málo, co mají, aby odhalili ďábelské spiknutí. (Netflix)

Arkagas1989

Alternativní svět, který vymyslel Jonathan Stroud ve své knize je tady ztvárněn skvěle. Všechny postavy na mě působí stejně jako v knize a ta pošmournost Londýna protkaného duchy a přízraky na každém rohu je fakt boží.  Lockwood, který si vezme pod křídla Lucy - naslouchačku 3.stupně, která umí komunikovat s duchy je sice dost egoista a frajírek, ale stejně mu fandím. Nejedná se o horor, ani thriller, takže děsivé duchy a přízraky tu nehledejte, nicméně zlo nikdy nespí a umí dost nepříjemně překvapit. Najít zdroj a poslat tak duše tam, kam patří není vždy úplně jednoduché.  Je to skvělá odpočinkovka nejen pro náctiletý, ale i dospělý a fakt mě to bavilo.  Druhá řada je doufám samozřejmostí, protože potřebuju další díly. ()

xKatiex

Pred tromi rokmi som náhodou objavila knižnú predlohu tohto seriálu a bola to láska od prvej strany. Seriál podstúpil mierne zmeny oproti predlohe,  ale sú natoľko zanedbateľné, že mi neprekážajú. Atmosféra je vynikajúca aj vďaka hudbe, prostrediu Anglicka no najväčšiu zásluhu na tom, že netrpezlivo čakám (a dúfam, že sa dočkám) druhú sériu má hlavná trojica hrdinov. Efekty by mohli byť občas lepšie (to je asi jediný aspekt, kde je vidno menší rozpočet), ale ako atmosférická ducharina (nielen) pre YA publikum to ako celok funguje. ()

p.a.douch

Tak horor? To teda moc ne. Je to ale rozhodně koukatelné dobrodružství. Utíká svižně. Prostředí ujde. Za mě rozhodně jedno z lepších dílek Netflixu. Patrně nebudu cílová skupina knih ani seriálu, ale vůbec mi to nevadilo. Partička hrdinů sympatická, svět zajímavý. Jednotlivé díly měli lehce proměnlivou kvalitu, ale nikdy nespadla do podprůměru. Klidně bych dal další řadu, aby se seriál, svět i postavy mohly řádně rozvinout. ()

warrenur

Zaujal ma napad s duchmi a akymisi "partickami so schopnostami", ktore ich "likviduju". Vidiac detsky posobiacich hercov, pomyslel som si, nuz napriklad i take fantasy ako Shadow and Bone (seriál) (2021) ich malo peknych par a nebolo to uplne marne. Dam tomu sancu. Zial uz v druhej epizode ma afektovane tinejdzerske dotahovacky iritovali do tej miery, ze ma v dalsom zaujimal len pribeh a snad nejaka hlavna mystery linia. Dopozerat 4. epizodu bol nadludsky vykon, kvoli mnozstvam hluposti. Odporucam jednozcne mladuckym divackam a divakom, ti sa zrejme pobavia. Tych starsich varujem, aby si navodili aspon stav "povznesenej" nalady, inak riskuju minimalne premrhany cas. Hlupunke. A zial, nevyvazi to ani celkom podarene CGI. 30% ()

Marceloo

Taký klasický seriál od Netflixu, v ktorom sa mieša všetko možné a krok za krokom si koleduje o zrušenie už po prvej sérii. Hlavná trojica mi bola velmi sympatická a Ruby Stokes mi svojím výzorom a hereckým prejavom velmi pripomínala Lucy Lawless v Ash vs Evil Dead, takže by som ju velmi rád videl v nejakom hororovom celovečeráku. Tu je hororových scén len zopár a aj tie, ktoré tu sú, obsahujú len pomerne smiešnych digitálnych duchov a v podstate sú úplne neškodné. Aj dej je akosi nie úplne celistvý, vela vecí zostane nevyriešených, postavy sa zjavujú a miznú v chaotickom poradí a skrátka je tu vidieť, že tvorcovia nemali jasnú víziu. Ako pozrieť sa to dá, ale byť dnes vonku lepšie počasie, asi by som to po prvej epizóde už nezapol. Odporúčam skôr podobne ladené The Order alebo Locke & Key, ktoré sú tiež na Netflixe, ale kvalitou sú úplne niekde inde. ()