Čilý obchodník Frank Verstraeten měl peníze a chtěl žít disko. Tak si otevřel největší klub ve Antverpách, s působivým programem a nejlepším zvukem ve městě. Příběh dle skutečných událostí ukazuje, že devadesátá léta nebyla divoká jen v Čechách, ale i v Belgii. (Dny evropského filmu)

Arsenal83

Zilionár vyzerajúci ako Dangl v deväťdesiatkach, Nenápadný spotený okuliarnik s vlasmi ako pomazanými kokosovým olejom sa stal podvodníkom, rýchlo vzrástol a ešte rýchlejšie padol. Ale keď sa darí hoci aj kriminalitou, vtedy vám aj missky ležia pri nohách. Keď sa dostanete dolu, vtedy už s vami nikto nič nechce mať a aj tá krásavica bola vlastne len platená ludra, ako sa ukázalo aj dnes - odmietla, aby jej skutočné meno vo filme čo i len padlo, inak vás (za pravdu) zažalujem, vyhrážala sa. Zillion je film, ktorý pripomína staré dobré Kasína a Carlitove cesty, pre mňa ponúka ale hlavne lepšiu hudbu, ako príbeh samotný. Navyše, podľa zdrojov je tu veľmi veľa fikcie a reality len za taký kus, aby sa nepovedalo. ()

Malarkey

Příběh o belgickém Ivanovi Jonákovi. Co víc dodat? Neuvěřitelné vyprávění kluka, který se svojí chytrostí a lásce k dobové miss Belgie dostal do povědomí snad celé Belgie svým hudebním klubem Zillion a s ním spojeným neskutečným byznysem. Natočeno stylově, blockbusterově, což mě hodně bavilo. Nejzásadnější je ale pro mě soundtrack, který pracuje s dobovými top trance fláky přelomu tisíciletí. Takže pokud máte rádi trance, neváhejte. Tolik, kolik je ho tady, bylo naposled snad v Klubu sráčů. A navíc ty melodie s tím námětem mnohdy perfektně fungují. ()

EvilPhoEniX

Úžasnéj málo známéj film, který mi vytřel zrak a okamžitě se stává mou srdeční záležitostí !! Gangsterka trochu z jiného úhlu. Příběh pojednává o inteligentním počítačovém nerdovi, který má tak 160 cm a 45 kilo, ale rozhodně by se dalo říct, že je génius a umí vydělat prachy. Je uchvácen místním disco klubem a rozhodne se tedy postavit svůj vlastní disco klub, největší v celé Belgii, naprostý mastermind, který vymyslí dokonalý projekt a jeho pravá ruka je král belgického porna, který zajistí pořádnou klientelu. Celý film jsem hodně záviděl, ale zároveň přál hlavnímu hrdinovi, jelikož zažil můj sen, takže jsem si to celé neskutečně užíval. Ten divokéj Night Life z 90. let je až hmatatelný. Koks z Kolumbie, extošky z Holandska, kurvy z Polska a Moldavie a albánští muklové jako vyhazovači- Boží soundtrack, úžasná atmosféra, při sledování máte pocit, že tu pařbu prožíváte s němi a aby toho nebylo málo, tak hlavní hrdina začne randit s Miss Belgie. Nejméně pravděpodobný gangster dosáhl téměř nemožného. Za mne prostě fascinující příběh dle skutečných událostí, kde v závěru se to sice začne klasicky srát ( Ego přerůstá přes hlavu, propadnutí drogám, daňoví úředníci v patách a nasraní Albánci!). Samozřejmě došlo i na zvrat, vizuálně je to dech beroucí, herecky trefné, je to hodně odvážné a správně divoké ( Spešl Neděle, kde chodí souložit politici, soudci a zámožní lidé v maskách neskutečné!!). Už ve 30 minutě jsem věděl, že ten film budu milovat a taky se tak stalo. Doporučuji, ale jen pokud máte k dané tématice blízko, jinak Vás to může minout obloukem. 100% ()

bobstock

Kam vás může dostat počítačová genialita, neutuchající podnikatelský duch a ctižádost být respektovaným mocným mužem. Frank to za vysokou cenu dokázal v devadesátkách a filmaři si tu retro párty jistojistě užívali...základem jsou synchronizovaná světla, pamatujte si to až budete tvořit svůj vlastní klub plný drog, sexu a paření!!  75% ()

Jirka_Šč

Vstup do Zillionu (který v reálu fungoval 5 let) musel být napoprvé naprosto ohromující. Přestože se Frank Verstraeten pohyboval za hranicí zákona a je značně rozporuplná osobnost, nedá se necítit respekt k jeho schopnostem, kreativitě a k tomu, co vytvořil. Podobné je to i s tímto dokumentárně se tvářícím dramatem - asi bych nikdy nebyl hostem nebo klientem tohoto světa, přesto nedokážu necítit respekt. ■ Googlil jsem, kolik z věcí ve filmu byla pravda (překládal články z vlámštiny) a vypadá to, že v hrubých rysech skoro všechno, včetně skákání s autem na laně (tedy, až na určité drobnosti - kvůli jedné například bývalá miss Belgie zvažovala tvůrce filmu žalovat). ■ P.S. Skutečná Frankova bývalá přítelkyně, miss Belgie 1999 Brigitta Callens, se mi líbí víc, než herečka, která ji ztvárnila ve filmu. ()

• Mnohé oblečenie, ktoré má Jonas Vermeulen vo filme na sebe, daroval skutočný Frank Verstraeten. Ide o veci, ktoré nosil, keď existoval Zillion. (Arsenal83)
  • Muž, který ve scéně z aukce koupil hada za 30 000 BEF, je skutečný Frank Verstraeten (Jonas Vermeulen). (cooldo)