Múmie

• Poľsko Mumie (viac)

Film sleduje zábavné dobrodružstvá troch egyptských múmií, ktoré žijú v podzemnom tajnom meste ukrytom v starovekom Egypte. Toto trio zahŕňa princeznú, bývalého kočiša a jeho mladšieho brata spolu s jeho domácim miláčikom krokodílom. Sériou nešťastných udalostí sa múmie dostanú do dnešného Londýna a vydajú sa na bláznivú a veselú cestu pri hľadaní starého prsteňa kráľovskej rodiny, ktorý ukradol ambiciózny archeológ Lord Carnaby. (Continental film)

blondboss

Nenáročný animák, ktorý trefne pobaví, ale zároveň neprinesie veľa nového. Taký štandardný moderný snímok pre deti a čo to aj pre dospelých. Vizuálne na úrovni tých najlepších amerických produkčných spoločností. Chcelo by to ale trošku lepší nápad a trošku originálnejšie prevedenie. Inak ale spĺňa svoj účel. 60 % ()

cernakus

60% za extrémně šukatelnou animačku Neser. To je však bohužel všechno. Takže dáme 2 hvězdy a co nejrychleji na tohle zapomeneme. ()

MorraEddie

V rámcie EU animované tvorby patří Mumie k tomu lepšímu co za poslední dobu vzniklo. Dobře se na ní kouká a díky sympatickým hlavním hrdinům vůbec nenudí. Ani tentokrát se nazapomnělo na roztomilý element, který je ztvárněn malým krokodýlem. Mumie ničím nevybočuje od konkurence, ba právě naopak si odkaždého bere něco málo, ale ve výsledku to funguje. Příjemná rodinná podívaná. ()

soukyd33

Tak tohle byla vážně ptákovina. Nedokázal jsem přijít na to, zda to je či není pro děti. Starý příběh s novými možnostmi nové doby. Prostorový zvuk výborný. Písničky fakt ne. Tohle se nepovedlo. Komedie bez vtipných scén. Celkově nuda. Málem jsem usnul. Hvězdiček 2 ()

Frood

Není to špatné, 4 * dávám jako kompromis mezi mým hodnocením 3* a jednohlasným hodnocením mých tři dcer které navrhovaly 5*. ()

Calabria

Super vymyšlený svět, který mě opravdu bavil, ale asi se z příběhu mohlo vymáčknout víc, konec byl velmi stereotypní mi tak příjde a popravdě jsem čekal konec jiný lehce, ale možná si nápady nechávají na případnou dvojku. Je super jak asi asi dnes levnou a zároveň skvěle fungující hudby do toho přinesly. Postavy: Klea nejde nemilovat,Thut no něco má do sebe, ale zvykal jsem si,Mladší bratr je podezdřele moc aklimmatizovanej na jeden večer ve světě to mě hodně vadilo, Zvířátko je maximalní klišé to už je dneska snad v každym animáku, Záporák me taky velice sterotypní, ty dva pitomci pro dospělého trochu trapní, ale pro děti fungují. ()

vimluk_CZ

No trailery mne do kina nenalákaly, hlavně kvůli tomu, že jsem zvyklý z poslední doby na animáky co působí na první dobrou mnohem líp, protože mají o dost nabušenější rozpočet. Ale kde tenhle animák ztrácí v animaci, dohání to vším ostatním. Překvapivě totiž film funguje jako celek, ale počítám s tím, že jako dokonalá jednohubka (jednou stačilo). Objevují se tu docela vtipné momenty, v celku fajn příběh a skvělé lokace (na Egypt mám holt slabost.) Všeho je tu tak akorát, všechno vlastně v takové průměrné kvalitě (viz třeba písničky), žádný moment nijak extra nevyčnívá, ale ani tu nic nevadí. Já se bavil. ()