V rauši: Zpověď pašeračky drog z Ibizy

• Veľká Británia High: Confessions of an Ibiza Drug Mule
Veľká Británia, 2021, 3 h 1 min (Minutáž: 33–43 min)

Michaella McCollum, která skončila za pašování kokainu za mřížemi, podává šokující svědectví o tom, jak to chodí při kšeftování s nelegálními drogami. (Netflix)

Marze

Na začátku Michaela říká "Víte, vyrůstala jsem v Severním Irsku, kde nebylo co dělat, tak abych měla zábavu, odjela jsem na Ibizu". Tam jí típek nabídl 5 tisíc liber za převoz balíčku 11 kilo kokainu do Barcelony, načež se ukázalo, že jde o Limu. Budete oscilovat mezi postojem "ubohá chudá dívka" a "jak mohla být taková kráva". ()

rikitiki

Člověku nezbývá, než se chytat za hlavu a říkat si: Holka, tebe ten britský vzdělávací systém jen letmo líznul! Dokument je z pohledu pašeračky, takže se mu nedá moc věřit. Mně osobně vadilo, že stěžejní část se věnovala tomu, kterak naivní děvče z irského maloměsta do neštěstí přišlo. Což je tisíckrát opakovaný stále stejný příběh...  Mnohem zajímavější by byl popis jejího pobytu ve vězení, kde si tedy vedla - podle svého vyprávění - vskutku neuvěřitelně. Jenže tahle část mi přišla nedostatečně podložená jinými zdroji. Také mě udivilo, že v dokumentu nevystoupil nikdo z její početné rodiny. Mám prostě z dokumentu pocit, že není hodnověrný. SHRNUTÍ: Proč je důležité dávat pozor na hodinách zeměpisu. ()

Pavlínka9

Krásná ukázka toho, že nemáte brát drogy :D Protože pak kývnete na něco, o čem jste nevěděli :D Zajímavě, za mě až klidně vyprávěné "dobrodružství", které zažila mladá slečna, která může být ráda, že nedostala více let než dostala :D Taky si do konce života bude pamatovat, kde je Lima :) ()

Skeksis

Smažka z Ibizy jedného večera požerie všetky drogy, ktoré jej prídu pod ruku s LSD ako čerešničkou na torte, a súhlasí so skvostným nápadom - prepašovať kokaín z Barcelony. Ale keď sa trochu spamätá, dozvie sa, že nejde do Barcelony, ale do nejakého iného mesta, odtiaľ zase do iného, a potom do Peru. Tam jej aj s kamoškou, ktorá ju nabrala po ceste čaká zásielka nie malého balíka, ale rovno 11 kíl koksu v "nenápadných" vreckách od ovsenej kaše. Takže, čuduj sa svet - zatknú ich! A za necelé tri roky pustia na podmienku! Pardóóón - necelé tri za 11 kíl?! A teraz s napichanými perami hovorí, ako ju to duševne obohatilo. ()

kachie

Mohol to byť perfektný dokument na zaujímavú tému, keby tam bol čo i len pokus o objektivitu. Takto to nemá vôbec žiadny zmysel :D Ešte keď je absolútne jasné, prečo sa rozhodla niečo také natočiť... O chvíľu by mohlo byť zvykom, že budú mať na netflixe dokumenty o sebe samých politici, ale len oni a ich kamoši budú jediní, čo sa tam budú môcť vyjadrovať. ()

avogrebnork

Lidi kteří pašují drogy aby více lidí zemřelo absolutně nelituju. A ona a slečna nám tady vypráví pohádku  jak chudák o ničem nevěděla. Měla velké štěstí že nedostala oněch 20 let. ()

1308boddah odpad!

Psychopatická lhářka, která se vylhala z pruseru a bude lhát dál. Moc hezké bylo, jak se domluvil jakýsi farář na konec příběhu, aby se každý křesťan upokojil, to hodně pobavilo :D Spolu se songem "I´m a warrior", to už vyznívá výsměchem. Hlavně, že se slečna poučila, že nemá pašovat hromadu drog mezinárodně. Skutečně, neřekla - "lidi nepašujte drogy, zabíjíte tím jiné lidi", opravdu řekla, nepašujte hromadu drog mezinárodně, protože vás můžou chytit. Tak pardon, to je na kulku, ne na obdiv jejích odbarvených vlasů, přehnaného makeupu, plastikám a botoxu. A výmluvy, že byla mladá? To byl každý a navíc drogy nepašují jen mladí lidé. Tahle buchta to dělala úmyslně a narozdíl od jiných se jí z toho podařilo vybruslit, protože je pizda a ještě s tím běží do televize, aby nahrabala další prachy. Tahle bude v důchodu Dorothea Puente. ()