Černá hodinka s Rudolfem Hrušínským

(TV film)
všetky plagáty
Dokumentárny / Životopisný / Krátkometrážny
Československo, 1967, 23 min

Zamyšlení Rudolfa Hrušínského o vlivu umění na život a činy člověka... Do pořadu Černá hodinka přicházely v 60. letech významné osobnosti z řad umělců, aby se podělily s diváky o vlastní vyznání a představily jim zároveň svá oblíbená umělecká díla. V roce 1967 pozvání přijal i výjimečný herec Rudolf Hrušínský, který se zamyslel nad vlivem umění na proměnu lidstva. Zhodnotil i roli uměleckých děl jako nositelů krásy, jejíž prožitek se však v moderní době poněkud vytrácí. K vyjádření svých myšlenek a názorů mu jako inspirace posloužily skladby Jiřího Suchého a Ludwiga van Beethovena, "Bajky a podpovídky" Karla Čapka či "Černá bedýnka" Ludvíka Aškenazyho. (Česká televize)

Marthos

Osobní zpověď Rudolfa Hrušínského je sofistikovaným plivancem do tváře socialismu s (ne)lidskou tváří. Kromě jiného v pořadu zazní úryvky z tvorby Karla Čapka, Jaroslava Seiferta a Ludvíka Aškenazyho. ()

Ej Hlemýžď

Link ke zhlédnutí, jak píše gezper dne16.12.2012,  je nefunkční, protože účet s tímto videem byl. ukončen. Nyní lze snímek vidět na https://www.youtube.com/watch?v=BGKYp3Pu_Ds Vřele doporučuji. Škoda, že není delší. ()

evapetra

Rudolf Hrušínský uvažuje nad tím, že kdybychom byli více obklopeni krásou uměleckých děl, mohli bychom být lepšími lidmi. Nevím, jestli ten výrok o metráku vepřového a rotě umělců, který zazní v závěru, vyslovil nějaký politik nebo je to citát z klasické literatury, každopádně to musí být narážka na tehdy fungující cenzuru a cenzory. To ještě chudák netušil, že nedlouho poté, co vznikl tento pořad, budou moci diváci o podobných televizních zamyšleních jenom snít. ()

PlayEasy

O pocitech, dojmech, zálibách a obyčejných myšlenkách jednoho legendárního herce. A ten jeho psycho hlas, jeho autorita - už nám leze mráz po zádech. I kdyby vám něco vytkl, musíte s ním souhlasit! ()