King of Thieves

všetky plagáty

Lucretius

FIlm je fantasy příběhem o králi a jeho poddaných bojujících proti mocnému banditovi terorizujícím jejich zemi. Premiéra snímku byla v Nigerii událost s účastí politiků a celebrit. Reálně jde o amatérský film, komparzisté občas nemaskují radost, že jsou v záběru, při zaplování magické bytosti na ni pomocníci stříkají podpalovač z petek apod. Vetšina bojů probíhá tak, že na sebe postavy něco pořvávají, trochu to evokuje souboje ze hry The Curse of Monkey Island. Není ani zcela jasné do jaké míry je snímek abstraktní, resp. jestli je blíže divadlu kde kulisy zastupují prostředí, či jsou reálie myšleny doslovně. Času u filmu ovšem nelituju, určitým způsobem je zábavný, hodnocení pak zavisí na očekávání. 1) Pokud chete vidět profesionální film - odpad. 2) Akceptujete-li, že jde o amatéřinu, ale čekáte funkční děj (jak říká Dean Learner, kdo vidí drátky, nevidí příběh), tak ani to se tvůrcům příliš nezdařilo **. 3) Kdo se chce filmu pouze vysmát, tak na to není vykolejený dostatečně **. 4) Kdo hledá netradiční filmový útvar, autentický, v neobvyklé kultuře a jazyce, kde se občas zasměje provedení, ale primárně o to nejde - ****. Filmu se podařilo mě dokonce asi na 10 minut vtáhnout a nehledě na bizarní realizaci má zřetelné a (s přivřením očí) nosné poselství. ()