Sestry

• Česko Ségry (festivalový názov) (viac)

Třináctiletá Anastasia a devítiletá Diana jsou sestry žijící v lotyšském sirotčinci. Když se dozvědí, že je chce adoptovat americká rodina, Diana se nemůže dočkat, až se přestěhuje do Států. Anastasia je však z představy, že odejde z domova, nadšená méně. Když se do jejich života vrátí biologická matka Alla, Anastasia se s ní pokusí navázat vztah. Zdá se však, že žena má jiné plány. Nakonec musí dospívající dívka učinit zásadní rozhodnutí - opustit vlast a odstěhovat se do Ameriky, nebo zůstat na místě s nadějí, že se jí splní sen o životě se skutečnou matkou. (Cinemax)

groz122

Stranou s jalovými charaktery utápějícími se mezi řádky plytkého scénáře. Zde jde o ONE GIRL SHOW, kterou mladá slečna v hlavní roli předvádí. Dokázala na mě dokonale přenést veškerou melancholii a depresi, kterou Anastasia během přívětivé stopáže prožívá. Moc pěkná jednohubka. Bohužel, snímek se snaží až moc hrát na city a já se bojím, že právě kvůli tomu Masas nikdy díru do světa neudělá. Ještě jednou vyzdvihuji herecký výkon hlavní protagonistky. Kdyby se jednalo o produkci Hollywoodu, tak by už leštila svou hvězdu na chodníku slávy v LA. Smekám klobouk. ()

kolemjdouc

Děti z neúplné rodiny,kdy matka nechává různě na pospas dvě starší děti a s nejmenším se protlouká jak se dá.Starší ,Anastasija ,se snaží o Dianu postarat jak jen to v jejich silách jde.Prakticky předčasně dospěla. ()

Malarkey

Typické evropské drama z prostředí jedné ne úplně ideální rodinné situace. Na filmu není asi nic moc zásadního, ale ve všech ohledech je standardní a poctivý. Plus pro mě bonus je ten, že ukazuje lotyšskou metropoli z různých libivých, ale i méně hezkých úhlů a docela pěkně se na to kouká. ()

Aljak

Téma filmu skvelá, no príbeh už taká sláva bohužiaľ nebol. Vzdorovitá Anastastia mi išla miestami dosť na nervy, aj keď čiastočne ju chápem, no mal som pocit, že je taký typický troublemaker. Zaujímavé, že biologická matka sa začala zrazu zaujímať o svoje dcéry (kde bola doteraz?). Zápletka príbehu dobrá, no ten scenár bol ťažkopádny, že až! Akosi mi to nesadlo a mám pocit, že takáto téma si zaslúži rozhodne lepší film. ()

JohnCZ

Klasické evropské sociální drama. Matka nezodpovědná štětka, děti v děcáku snažící se protlouct se životem a najít si vlastní cestu. Do toho vstupuje dvojice panbíčkářských Američanů, kteří jak jsou na jednu stranu sympatičtí, tak jsou i svým prudérním životním stylem a pro ateistického Evropana nepochopitelnými pravidly a falešnými úsměvy nesnesitelní zároveň. Je to sice příběh, který tu byl v různých obměnách už mockrát, ale je to ale příjemně a citlivě natočené, s parádně zahranou hlavní hrdinkou a z neokoukaného prostředí lotyšské Rigy. ()

• Cílem režisérky Lindy Olte bylo zvýšit povědomí veřejnosti o problémech spojených s adopcí, což by mohlo podnítit širší úvahy o rizicích, která s sebou přináší rozpad rodiny. (groz122)
  • Režisérka Linda Olte se dlouhodobě zabývala sociálními otázkami kolem neúplných rodin a dětí. Sama byla autorkou několika dokumentů, které se touto problematikou zabývaly. (groz122)