Za koupání v krvi panen byla před mnoha staletími popravena hraběnka Bathoryová a s ní též tajemný Waldemar Daninsky. Nyní se tři přítelkyně vydávají za velmi nebezpečným dobrodružstvím po jejich zmizelých stopách. Podaří se jim je vypátrat, aniž tuší, co vše jejich probuzením k životu způsobí. (Chupacabre)

AlistairMir

Co mi tu chybělo? Absolutně nic. Kromě vlkodlaka jsem dostal Čachtickou paní, sexy upírky a jako speciální bonus jednu zombie. Atmosféra dýchá ze všech stran, herci hrají více než dobře, hudební doprovod se povedl, napínavých scén je několik prostě ze všech stran povedený gotický horor. Paul Naschy mě více než mile překvapil a je na čase dohnat filmy, které jsem s ním jako s vlkodlakem neviděl. A že jich je dost :-) PS : Stejně ty staré chlupárny dávají (až na vyjímky) těm novým hrozivě na frak. Tehdá se to prostě umělo a Španělé opět nezklamali. ()

Pitryx

Zase musím dát dvacítku za to, že to v podstatě nemělo hluché místo. Ne, že by zde nebyly dialogy, ale skoro všechny někam posunuly děj, nebo něco vysvětlily. Ale jinak je to dost podprůměr. Snad i proto, že je to v podstatě stále o tom samém. Daninskymu rozhodně prospěla změna vizáže. Dám za to desítku, a ještě jednu za hudbu. Hlavně za tu ke konci, kdepak jsme jen ten motiv slyšeli? Čímž má film sice čtyřicet, ale podruhé opravdu netřeba. ()

Bloody13

Mezi zaryté fanoušky Paula Naschyho se neřadim, ale tohle je rozhodně "povinná četba" euro-hororu. V pořadí už deváté dobrodružství lykantropií trpícího Waldemara Daninského totiž v sobě spojuje hned několik žánrových ingrediencí. A to tak šikovně, aby si každý přišel na své. Takže kromě vlkodlaka, který při úplňku loví v okolí svého hradu nevinné oběti, tu máme krvežíznivou hraběnku Báthoryovou, její upírské služebnice a ještě jednu ohnilou zombie. Z filmu sálá příjemná gotická atmosféra, divák je politý kbelíkem umělé krve a unešen Naschyho hereckým i režijním umem. Samozřejmě vám nesmí vadit určitá naivita, vědomá nedokonalost a nechtěně vtipné momenty. Kdo však miluje tyhle horory ze staré školy, určitě neprohloupí. ()

Karamanlis

Jedno z voľných pokračovaní španielskej hororovej série del Hombre Lobo, ktoré je vlastne crossoverom, keďže hlavný hrdina - vlkodlačou kliatbou sužovaný gróf Waldemar Daninsky si tu zmeria svoje sily s krivilačnou kontesou Alžbetou Báthoryovou, ktorá je tu pravda vykreslená ako zmŕtvychvstalá upírka s nadprirodzeným schopnosťami. Hororový divák tu nájde takmer všetko čo potrebuje k šťastiu - vlkodlaka, upírku a jej posadnuté pomocníčky, zotročeného zombíka, výbornú atmosféru, gotický nádych či pekné dievčatá a aj keď sa El Retorno del Hombre-Lobo čo sa týka špeciálnych makeupových efektov nemôže rovnať slávnejším a podstatne nákladnejším werewolf hororom z rovnakého roku The Howling či An American Werewolf in London, vsádza na osvedčenú masku vlčieho muža a charizmu Paula Naschyho a práve táto oldschoolovosť ho robí nesmierne príťažlivým. ()

Astaroth12

Podľa mna už nič lepšie v tejto sérii neuvidím i keď mi chýbajú asi štyri filmy, ktoré bohužiaľ nemajú zatial titulky. Najprv to začalo ako skoro každá z časti v stredoveku, aby sme vedeli, ako to dopadlo s hlavnými postavami. Potom už šup do súčasnosti, na temný hrad k práve oživenému Daninskému. Je tu vlkodlak, krásne upírky i jednu ohyzdnú zombie, ktorá ma tam akosi prekvapila. Chýbal tu aspoň Van Helsing, troška by sa to vyrovnalo. Hlavne Daninský to tu parádne kosí a na tu jeho troška nepodarenú masku som si už naozaj zvykol. Film vobec nenudí, práve naopak, je tu toho dostatok. V strede pekne baby a okolo len vlkodlak, upirky či zombie. A k tomu musím pripočítať silnú atmosféru, keďže sa film odohrával dosť často v noci a tak exteriéry hradu vynikali i kvôli slušnej kamere. Tak konečne som nadmieru spokojný, silné 4*. ()