Jaro 1794, v Polsku panuje neklid. Do země se vrací generál Tadeusz „Kos“ Kościuszko a plánuje mobilizovat polskou šlechtu a rolníky, aby vyvolal povstání proti Rusům. Doprovází ho jeho věrný přítel a bývalý otrok Domingo. Kościuszka pronásleduje nemilosrdný kapitán ruské kavalerie Dunin, který se snaží generála zajmout dřív, než vyvolá národní povstání. (Film Europe)

blase

"Eastern" na polský způsob - trochu Tarantino, trochu Sam Peckinpah. Další snímek, který jasně ukazuje, že Poláci - navzdory stereotypům - mají k vlastním dějinám určitý odstup, nejsou vlastenecky citliví a umí natočit postmoderní, zábavní a zároveň důležitý film o komplikované minulosti. Je to už vlastně jakýsi trend: stačí se podívat na historické knihy a kulturní díla, které vycházejí v Polsku v posledních letech. Vynikající herecké výkony, obzvlášť R. Więckiewicze, B. Bieleni a P. Paceka. Polská kinematografie (společně s tou rumunskou) je současně nejlepší ve středovýchodní Evropě, to je naprostý fakt. ()

kinderman

Čekal jsem epický velkofilm, a dostal jsem komornější historické drama vyprávěné lehce ironickým tónem a gradující postupně do tarantinovského finále. Je fajn, že černoušek tam nakonec plnil především kvótu humoru. Užil jsem si to: jako jediný divák ve velkém kinosále. ()

dannyyy

Tarantino, jak vyšitý :)) a jak čtu, tak nejsem jediný, který si všimnul té podobné tvorby. Bohužel za mě to Poláci na můj vkus pojali více divadelně než filmově, ale i tak jsem spokojen. 70% ()