Che si shi si

Krátkometrážny / Dráma
Hongkong / USA, 2001, 11 min

Jara.Cimrman.jr

"Proč každý jen sedí?" Protože celkem o nic nejde. Právě je okradli dva joudové s kudlama a teď si jeden z nich užívá sexu s neochotnou řidičkou. Proč by se kvůli tomu měl někdo z cestujících vzrušovat? Tak mě by možná nějaký ten důvod po dlouhém přemýšlení napadl, ale ti šikmoocí štrámaci tak důvtipní evidentně nejsou. A ani být nemohou, protože tohle prý napsal sám mistr Život a já se musím přiznat, že už jsem od tohoto autora viděl lepší kousky. ()

Ampi

Zajímavý orientální krátký film s morálním poučení o lhostejnosti. Někdy je mít štěstí cestou ke smůle a mít smůlu cestou ke štěstí. ()

Ninkaa

Linkový autobus přepadnou v pustině dva lupiči. Když oberou všechny cestující o peníze, vytáhnou ven řidičku a znásilní ji. Na pomoc se jí ze všech pasažérů vydá pouze jeden muž, ostatní sedí dál na svých místech a netečně přihlížejí. Poté, co se řidička vrátí zpět za volant, vyhodí tomuto muži věci z autobusu, odjede a nechá ho napospas osudu. Konec je pak již celkem předvídatelný...Údajně natočeno podle opravdové události. ()

orkadimenza

Jelikož jsem se nekoukal na žánr, tak jsem si myslel, že to bude nějaká čínská lovestorka z autobusového prostředí. Ovšem takové neobvyklé dramáčko by ocenil i sám pan mistr Vrábel. Začal by sice békat, když by si někdo u něj v busu zapálil po dvou hodinách na čerstvém vzduchu, ale musel by si zvyknout, protože Čínani jsou hovada, což tento snímek jednoznačně ukazuje. Cením originalitu ze dvou důvodů: zaprvé based on true story a zadruhé myšlenka, která nakonec zvítězila nad prostým zpracováním. ()

Luk Skywalker

Podle starého busu a zmínce o novotě se to asi stalo dávno, ale opravdu by dávno řídila atraktivní řidička autobus v Hong Kongu?! Ale dejme tomu, že to tak bylo a poselství snímku je jasné. Nejspíš by se to stalo i u nás, ale se zavoláním pomoci je to lepší. ()

boombang

Jojo, přesně takový konec jsem čekal. I tak ale fajn. Předpokládám však, že autobusy v tamějších končinách tohle aj. čísla při označení spíš vůbec nepoužívají. ()

MartinTerran

Jj karma je sviňa, jinak ve snímku nevidím nějakou přidanou hodnotu, takže jen 3*. Moc neuvěřitelné to není, tak bych i věřil, že je to podle skutečné události. Hodnocení: 51/100. ()

burg odpad!

Fakt nechápu, co mělo být tohle za sranec... Řidičku znásilní dva burani a když se najde alespoň jeden "zachránce", tak ho ta pí*a nakonec vyhodí z busu a nechá na cestě??? ()