Otřes: Zemětřesení pod Everestem

• Veľká Británia Aftershock: Everest and the Nepal Earthquake (viac)
Veľká Británia, 2022, 2 h 29 min (Minutáž: 38–58 min)

Réžia:

Olly Lambert

Svědectví z první ruky a skutečné záběry v tomhle emocemi nabitém dokumentárním seriálu dokazují, jak smrtící bylo zemětřesení, které v roce 2015 otřáslo Nepálem. (Netflix)

Recenzie používateľa swenyx k tomuto seriálu (4)

Otřes: Zemětřesení pod Everestem (2022)

Až na poslední díl dost zajímavý dokument z Nepálu o zemětřesení a jeho následcích. Máme tu svědky z různých částí Nepálu, každý zažil zemětřesení jinak. Místa kde svědci zažili tuhle pohromu jsou rozdělena na Langtang, hlavní město Káthmándú a základní a 1. tábor na Everestu. Bylo tu celkem dost kecání kolem a né tolik záběru z terénu. ()

Nesprávné místo v nesprávnou dobu (2022) (E01)

V prvním díle se seznámíme se svědky téhle pohromy, každý zažil zemětřesení jinak, někdo v hlavním městě Káthmándú, někdo zase na Everestu. Dost slušný 1. díl. ()

Není cesty ven (2022) (E02)

2. díl nám ukáže jaký škody zemětřesení reálně nadělalo a kolik lidí bylo zraněno, nebo nepřežilo. Nedokážu si představit být takhle zavalený sutinami a nevědět jestli mám vůbec šanci na to že mě někdo najde. ()

Únik (2022) (E03)

3. díl už nemá takový napětí jako předchozí, zaměřuje se hlavně na následky zemětřesení a vyprošťování lidí z trosek, což bylo dobrý, ale pak jsou tu nějaký nezajímavý hádky místních domorodců a turistů kvůli penězům.... ()