Traja súrodenci sa vracajú do rodného mesta, aby predali dom svojich zavraždených rodičov, ktorý sa nachádza uprostred lesa. Keď tam prídu, všimnú si, že les ich núti správať sa zvláštne. Vracajú sa im traumy z detstva, alebo sa v lese deje niečo nadprirodzené? A čo s tým majú spoločné letokruhy stromov? Ako padá temnota, udalosti z minulosti sa začínajú opakovať a nikto už nie je v bezpečí. (Arsenal83)

Morholt

Trojice sourozenců si po letech vzpomene, že les kolem domu, ve kterém vyrůstali, je nějaký divný. Dokud to zůstává v nějaké vztahové rovině, tak se to ještě dá, ačkoliv se nejedná o žádný zázrak. Nicméně jakmile ono nadpřirozeno udeří, je to takové o ničem. Upřímně řečeno už mi lezou na nervy folk-horory, ve kterých se nikdo nedokáže pořádně vyjádřit a všichni tu čučej jak kdyby jim ulítly včely. Navrch lesy zrovna neoplývají nějakou extra atmosférou a na nervy mi lezlo i všudypřítomné vrzání dřeva. Jediné, co potěšilo, je úplný konec, který se dá považovat za alespoň trochu vysvětlující, ale jinak je to vesměs ztráta času. 30% ()

panvasik

Ja nemám nic proti dlouhým a ukecaným filmům, ale potřebuji k tomu kurva dobrý scénář abych byl schopný číst ty titulky a nesoustředil se na nic jiného a hlavně, aby mě to bavilo, ale co si má člověk počnou,.když se v tom filmu absolutně nic neděje a když už děje, tak je to doprovázené hloupými sound efecty, které úplně kazí dojem a atmosféru toho lesa a filmu obecně. No nic co dál? Musím určitě zmínit naše hlavní hvězdičky filmu, které jsou absolutně nezajímavé a pro mě i určitě nesympatické. Praktický kdyby se vystřihlo posledních 20 minut filmu, tak tu máme obyčejné rodinné drama o dědictví a rodinných vztazích, které absolutně nikoho nezajímají. S finskými filmy nemám moc dobré zkušenosti i když jsem jich moc neviděl a tak se není moc čemu divit, že jsem zklamaný. Konec to úplně zabil a já se divím, že jsem neskončil na odpadu... 15% ()

Adramelech

Nic moc se v tom filmu neděje a přitom se na něj dá koukat. Co tam uvidíme? Kupříkladu to, jak finská žena tankuje benzín do auta a přitom volá z mobilu. To je přece docela zajímavé, ne? Dovedla by to i česká nebo slovenská žena? Co já vím... Každopádně to vnímám jako výzvu pro jůtůberky. Také výklad o určování stáří fosilizovaných dřevěných předmětů podle letokruhů byl poučný. A jak se liší finské lesy od švédských lesů? Ha! Kdo to ví? Pokud někdo shlédnul tento film, tak se dozvěděl, že se nijak zvlášť neliší. Rád jsem si doplnil vzdělání. A to jsme ještě pořád na začátku filmu! Hororový motiv, k němuž příběh svým volným tempem spěje, zde nechci prozrazovat. K požitku z tohoto filmového díla přispívá i libozvučná finština, která se svými čtrnácti (resp. patnácti) pády představuje jazykový unikát. ()

Arsenal83

Malo to trošku atmosféy a dobrú hudbu a úplne márne to teda nebolo vôbec. Za pár šupov trochu lesa a málo svetla, no čo viac by sme chceli. Začiatok je o dosť lepší než postupný vývoj, takže očividne prichádza pozvoľné sklamanie, najmä ak sa debatuje vo veľkom a nikam sa dej neposúva, čiže tie rozhovory sú nepodstatné a nezaujímavé. Film s celkom dobrým potenciálom, kde zlyhalo prevedenie, ale aspoň sa objavila aj celkom pekná Fínka a to je fakt ako hľadať šijací stroj v kope sena. ()

Omnibus

Stromy houpej v náručí, do ouška jim šeptej, v kmeni cosi zabručí, co to je se neptej.“ Nepříliš záživný výlet do finských lesů, s jednou prkennou neherečkou s tváří ondatry v klimakteriu, jejím bratrem, promovaným hamižným datlem, a sympatickou náměsíčnou sestrou, která chtěla být taky zazobaná. EKOLOGICKÉ OKÉNKO: [][]Když vám máma zlegolasí, hrůzou zdřevění i vlasy.“ Pozor! Zpoza dubu čumí bába a SPOILERY: Tři dospělí sirotci se mrcasili od ničeho k ničemu, dojatě vzpomínali na šťastné incestní dětství a náměsíčná zasněně i na to, jak měla pokojíček jako klícku (a to doslova). Za osikou se třásla na pomstu sámská bába se sto letokruhy v průřezu hrbem, vyrývala do kůry znak hippies a inspirována Gretou Thunberg vedla chytré řeči o hloupých lidech, kácejících prastaré posvátné hvozdy a z lesních elfů dělajících bezdomovce. Toho rána byl elf poněkud neklidný... [][] Závěrem reklamace tetování, prováděného v salonu Tattoo Seeck-Pajunen. Člověk si vybere soba, ale finský trotl mu vytetuje... letokruhy. Kámoš chtěl na ruku mořskou pannu a dostal... letokruhy. Moje žena chtěla vážku... letokruhy!  Rád bych věděl co by dostala, kdyby chtěla letokruhy. ()

• Film bol predaný do viac ako 70 krajín sveta, vrátane vzdialených destinácií ako Indonézia, Taiwan a Latinská Amerika. (Arsenal83)
  • Postava Matildy bola pôvodne napísaná ako mužská a v prvých návrhoch scenára sa volala Matias. Režiséri Max Seeck a Joonas Pajunen ale narazili na herečku Saanu Koivisto a pozvali ju na konkurz. Ta ich natoľko presvedčila o svojom hereckom umení, že sa rozhodli zmeniť postavu Matiasa na Matildu a obsadiť ju do tejto úlohy. (Arsenal83)