Po návratu z Afriky musí Karen začít od píky. Je rozvedená a bez prostředků, ale stále sní o tom, jak se stane světoznámou dánskou spisovatelkou. (iVysílání)

ostravak30

Pravdou je, že jsem o Karen Blixen v životě neslyšel ačkoli Vzpomínky na Afriku mi něco říkají. Ovšem ani stejnojmenný film jsem neviděl. Tento seriál popisuje návrat slavné spisovatelky do vlasti a její pokusy o proslavení se. A dále všechny strasti umělecké, rodinné a to i následně poté, co se jí konečně podaří prosadit. Na mě dílo působí trochu plytce. K. B. se motá v problémech a jde z jednoho do druhého. Do toho se míchá jí stvořený fantaskní svět, který svým pojetím stojí za to a je velkým oživením. Jinak mě, ale osud spisovatelky moc neoslovil, přiznávám se. A samotného by mě zajímalo, jak moc se seriál líbil domovským divákům. ()

sportovec

Pozoruhodný seriál o rozhodné etapě spisovatelčina života slučuje jeho všednodennost s uměleckou imaginaci s až pohádkově poutavou básnickou snivostí. Zhruba totéž lze říci i o režisérce Nordahlové i scénáristech Jensenové a Daumillerové. Stranou nelze ponechat ani pozoruhodný výkon Connie Nielsenové v hlavní úloze. Dánové se z tohoto hlediska jeví být - podobně jako ostatní Skandinávci - pozoruhodným národem. Dokonce lze právem mluvit o pozoruhodné skandinávské škole, která zahrnuje všechny její národy včetně Islanďanů. Jsou to "pouze" vrcholy, ale vrcholy špičkové světové úrovně. ()

rikitiki

Proč znovu točit Vzpomínky na Afriku, když Amíci to už udělali za nás a vrazili do toho fůru peněz? Řekli si Dánové a velmi rozumně natočili finančně úspornější A co bylo poté…. Osudy spisovatelky po návratu domů se točily převážně v dánských lokacích, takže levněji, než kdyby museli vyrazit znovu do Afriky. ___  Karen Blixenová se noří do vzpomínek, bojuje s rodinou i s nakladateli, přemáhá nemoc a utíká do svých až přebujele ornamentálních a symbolických snů. A je to poněkud nudné. Její orientem líznuté příběhy, které se prolínají s chmurnou realitou, mě připadaly přezdobené a neživotné, v reálu zase ona byla až nepříjemně umanutá a sebestředná. Na druhou stranu, byť za cenu velkých bojů, dosáhla často svého. A možná by na ní bylo pohlíženo smířlivěji, kdyby byla muž….. Přesto mě ten pel mel domácích půtek a jakoby opiových snů nijak nezaujal. ()

kolemjdouc

po desítkách skandinávských krimi filmů,které jsem měla možnost vidět a sem tam něco nezáživných,nudných snímků spíš z politického prostředí, jsem si myslela,že už mě ničím z těch končin nepřekvapí.A ,ejhle ,stalo se.Karen musela bojovat o své místo na Slunci.Mimo jiné i s pohlavní nemocí která ji vnitřně sžírala. ()

NinadeL

6/6 Seriálový životopis baronky Karen von Blixen-Finecke (1885-1962), proslavené románem Vzpomínky na Afriku. Rutinní televizní dobovka, pomalé tempo, průměrné herecké výkony, snaživá výprava. Samozřejmě lze takový seriál také sledovat jako pohled do nakladatelských praktik, které byly vždycky postavené na povrchním kamarádíčkování, nebo jako klasický příběh ženy, která předběhla svou dobu. Je tu od každého něco. ()

• Connie Nielsen musela pro ztvárnění hlavní postavy Karen projít tvrdou proměnou svého těla. O útrapách natáčení se herečka rozpovídala: „Musela jsem hladovět, abych ztratila svaly z Wonder Woman (2017) a Ligy spravedlnosti (2017), všechna ta dřina musela z těla pryč. Bylo to strašné. Každý den jsem jedla jen v osm hodin a dva dny v týdnu jsem držela úplný půst, pila jsem jen vodu. V jednu chvíli jsem vypadala opravdu příšerně. Když se pak začala Karen léčit a cítila se lépe, začala jsem zase normálně jíst a musela jsem i cvičit. Takže to znamenalo vstávat v půl páté ráno, abych si šla zacvičit, ale také to znamenalo konečně se zase pořádně najíst. Bylo to jako na horské dráze, fyzicky i psychicky, přejít od života na vodě k pravému opaku, a to během jediného natáčení.“ (Komiks)