Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiálny text distribútora)

genetique

Arnolda si vždy rád pripomeniem. Určite si však spomienky na jeho filmy nebudem oživovať týmto filmom, no až také zlé to nebolo, keď že som nezaspal a nenudil som sa. Film ťažiaci najmä so zaujímavého námetu, toto totiž nebola typická 'arnoldovka' a so zaujímavej atmosféry blízkej budúcnosti. A občas nejaký slušný zápis v podobe dobrej hlášky. 70%. ()

SOLOM.

Taková trochu scifi pohádka pro dospělé. Máme tu zloducha, máme tu jeho všeho schopné pohunky (klony), máme tu milující rodinku a pak tu máme drsňáka Arnieho, který si dokonce střihl dvojroli. Jen škoda, že ten samotný příběh byl tak pitomoučký, že jsem měl někde v polovině sto chutí to vypnout. Dobro nakonec zvítězilo, všichni dostali pořádně na prdel a Sarah Wynter zas po dlouhé době ukázala „kůzlátka“. Námět samotný vážně nebyl úplně na hovno, jen tenhle styl prostě není můj šálek kávy. Na víc jak obyčejný průměr to proto nevidím… ()

slunicko2

Try to stay dead this time. 1) Neherectví úspěšného sportovce a budoucího kalifornského guvernéra 53letého Arnolda Schwarzeneggera mi nevadí. 2) Vadí mi scénáristické nesmysly a celkové lacině podbízivé pojetí zajímavého námětu. Poslední půlhodina tohoto natahovaného snímku je zcela zbytečná. 3) Moc se mi líbí sousedovic pejsek. Asi si opatřím RePeta. ()

Le_Chuck

Veškerá Šwarcova tvorba za posledné roky stojí za nie veľké, ale malé gulové. Len ma udivuje, že niektorí ľudia sú ochotní mu dať taký honorár. To že on to zobere (a že si vypýta), aj keď vie že to je sračka ma neudivuje. Je to chytrý človek a predovšetkým bussines man, ktorý to má všetko dobre spočítané. A spočítané to má aj tento snímok. Podpriemerná šeď ! ()

Radyo

V porovnání např. s takovým Sylvesterem Stallonem je Arnold Pan herec, přesto i on ve většině filmů, kde hraje, na mě působí nechtěně směšným, někdy (vlastně docela často) až trapným dojmem. 6.den je jeden z oněch filmů, kde se mu to opět povedlo. Arnoldova mimika je přece jen výraznější, než Sylvesterova, ale přesto mi to připadá, že má oproti běžným smrtelníkům ve tváři méně svalů (na "úkor" zbytku těla), než by mít měl, jelikož každý pokus o úsměv vyznívá ohromně křečovitě, asi jako když se pokouší o úsměv nějaký lidoop (ačkoliv ten se přece jen směje věrohodněji). Dále mě fascinuje to, že snad v každém filmu Arnold pronáší geniální, nezřídka i moralistické projevy (nebo alespoň věty), které v jeho provedení vyznívají stejně nepravděpodobně, jako když si ve výtahu, kde kromě vás je jen jeden člověk prdnete a pak se tváříte, že jste to nebyl vy. Podobně jako onen nepřiznaný pšouk mi "smrdí" všechny ty pokusy o výchovu diváka ve filmech, které jsou popcornovější než samotný popcorn, a to tenhle určitě je. Přinucení k zamyšlení nad správností či nesprávností klonování je sice pozitivní, ale tady je spíše nechtěně zparodováno, i díky podprůměrně zpracovanému scénáři. Co k filmu dodat jinak? Snad jen to, že věřím tomu, že Arnold skončil s natáčením filmů definitivně, stejně jako kdysi Ronald Reagan, jenž (při vší úctě k němu) byl asi stejně dobrým hercem, jako pan guvernér. Howgh. ()

• Úvodní citát je z knihy "Genesis", kde je stvořen šestý den Adam. (Terva)
  • Billy D. Lucas (jako Billy Lucas) na filmu pracoval jako kaskadérský double Arnolda Schwarzeneggera. V téhle době již bývalý Arnoldův kaskadérský double Peter Kent si ve vedlejší roli zahrál chlapíka z ochranky, který sleduje výstupy z bezpečnostních kamer na obrazovkách v Replacement Technologies. (Rominator)
  • Kevin Costner se vzdal hlavní role, protože mu rozvrh natáčení filmu zasahoval do jiného. (CliffLee)