The Boat

Tri mladé bohaté páry sa rozhodnú stráviť nezabudnuteľný víkend na luxusnej jachte v Stredozemnom mori. Po párty sa pasažieri prebudia uprostred otvoreného mora – len aby zistili, že z ich jachty záhadne zmizlo palivo, jedlo, záchranná plť i voda. Kotvy, riadiace systémy, rádio a odsoľovacie zariadenie nie sú funkčné. Ako sa jachta stále vzďaľuje od brehu, čoskoro počujú vo vysielačke neznámy hlas, ktorý spustí mrazivú psychologickú hru. Strach o život v každom prebúdza tie najtemnejšie stránky a pasažieri musia objaviť hroznú pravdu, na ktorú by najradšej zabudli... (Arsenal83)

JASON_X

Ucházející kulisa k večeři, ale nic víc. Příběh je docela dobře vypointovaný a závěr byl víceméně podle mého gusta, to ale nic nemění na tom, že mě často štvala ruční kamera bez stabilizace a celkově pak film působí jako levná televizní zábava na všední odpoledne. Můžou za to především herci (a herečky), ani jednomu z nich jsem jeho roli nevěřil a připadali mi všichni jako nějací neživotní panáci z telenovel. A taky pochybuju, že podobné typy znají Dostojevského. (pozn.: Ten zajímavý přístav ze začátku je Piano di Sorrento jižně od Neapole.) ()

Arsenal83

Film, ktorý vyšiel z krátkometráku a vôbec si nevedie zle, len potom po odhalení tých tajomstiev ma z hľadiska prekvapení a zvratov až tak nepresvedčil. Akoby chcel byť niečo ako špičkové španielske dielo Contratiempo, no nedokáže šokovať a na záhadovú Agathu Christie tiež nedosiahol. Scenáristicky na to nebolo asi bunkovo a tak natiahnutý krátky film dostáva svoje medzery. Bol to ale dobrý film, ktorý končí s tou príchuťou, že šlo to urobiť ešte lepšie. ()

DonBraso

Horší dvě. Né fakt, tohle se vůbec nedalo dodívat. Ve filmu hraje Filippo Nigro a toho měl teďka najetého ze seriálu Suburra. To byla jediná motivace tohle pustit a možná jsem to vážně měl vzdát, protože ke konci je to ještě horší svinstvo, i když o tom filmu nevíte lautr nic. Paradoxně to začne idylicky jak jinak. Nápad je sice taky dobrý, ale zpracování a hlavně celkově příběh je tak špatný, že je to až hanba. Film strategicky chce diváka nechávat v nedbalkách a postupně rozkrývat karty. Bohužel žádný eso nebo dvě sedmičky nečekejte. Slabé flashbacky, herecké nevýkony a potupná charakteristika postav Vám dá stále do hledáčku jenom jedno. Co ten tam dělal a proč tam vůbec hrál? Scenáristi na to kašlou a režisér moc neví jak zaujmout. Tak posledních 20 minut přijdou zvraty z prstu, postavy se chovají ještě více debilněji a tam vzadu pořád. Ano, co ten tu pořád dělá? :D Film o pomstě nebo nevím o čem, co Vám rodiče jdou kvůli autonehodě do kopru. Logiku to nesebralo za celou dobu ač jsem se snažil i přetáčet, abych vůbec zjistil co tak dvě postavy vůbec jsou zač, ale nevím to ani po skončení. Italský spletenec co měl na mnohem více.30% ()

darkrobyk

Slušný thriller o nepojízdné jachtě, šesti pasažérech, širém moři a psychopatovi na vysílačce. Se spravedlností to není jednoduché a člověk si musí dávat pozor, aby v touze po jejím naplnění nebyl sám tím nespravedlivým. Trochu se zde řeší sociální rovina, což ale zas tak nepřekvapí, páč Italové dali světu neorealismus, takže sociální cítění mají v sobě. Sice mě u thrillerů nebaví užvaněné pasáže, tady ale bylo jasné, že tvůrci potřebují postavy divákovi přiblížit co nejvíce, aby pochopil, kdo je kdo. Silné tři zvyšuji o jednu za happy end - možný spoiler - připomněl mi syrové a nekompromisní italské westerny... ()

oveckaoa

3 páry jedou na výlet jachtou po cestě oslaví narozeniny jednoho z nich ožerou se tam a zdrogují. Ráno se probudí a zjistí, že jim chybí záchranný člun , mobily a  jídlo a pití a někdo je vydírá přes vysílačku.  Bohužel něco zajímavého se děje až zhruba 40 minut před koncem konec je taky neuspokojivý jelikož člověk co za nic nemohl zde zemře a ani pointu to nemá . 40 procent ()

• Názov lode „Aeolus“ pochádza z gréckej mytológie a hoci toto meno majú v mýtoch 3 postavy, tak pravdepodobnejší vzor ako syn Heleny alebo posledný syn Hippota a zároveň strážca vetrov, je syn boha morí Poseidona, ktorý viedol kolónie na ostrovy. (Arsenal83)
  • Ako čln, na ktorom je muž uväznený, boli použité dva člny. Jeden pre scény vonku na vode, druhý pre scény v interiéri a počas hmly. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal pri mesta Valletta (Malta). (Arsenal83)