Starci

• Nemecko Old People (viac)

Matka se dvěma dětmi se vrátí domů na sestřinu svatbu. Pak tam ale začnou starci hlava nehlava vraždit a rodinná událost se rychle změní na boj o holý život. (Netflix)

Rathalos

Nemecka kinematografia ma opat raz potesila a nebudem skryvat nadsenie z tohto hororoveho kusku,kedze som jeden z mala,ktorym sa to pacilo,namet je velmi zaujimavy,netradicne su hlavne postavy stari agresivni vrazdiaci ludia z jedneho domova dochodcov,ktory vyzera neskutocne hrozostrasne,znepokojujuco a depresivne,tam by spachal samovrazdu aj ten najstastnejsi clovek na svete,cele je to krasne atmosfericke i napinave,samotni dedkovia aj babicky su odstrasujuci,stretnut ich za tmy,tak sa poseriem od strachu,takze pre mna urcite film,ktory vo mne vyvolal neprijemne pocity a prave to sa mi rata...:⁠-⁠) ()

JASON_X

"No páni", radoval jsem se, "úchylně hyperkorektní Netflix tentokrát těžce zabodoval, tímhle hypernekorektním gerontofobním slasherem!" Ale v průběhu filmu jsem pak nesčetněkrát proklínal to tupé kameramanské ultrahovado, které 90% stopáže schválně třáslo kamerou, aby to celé bylo jakoby jó ještě víc nervní a autentické, přičemž výsledkem byl leda můj bolehlav ze skákajícího obrazu. A dorazilo mě posledních pět minut, během kterých rejža poslal celý předchozí děj do kopru a učinil z do té doby nádherně pokleslého řežebného béčka nechutně patetickou a moralizující srágoru. Jak se mladí o ty staroušky málo a špatně starají a že by se o ně měli starat víc a blá blá blá. Inu Netflix. Jsou spokojené tři hvězdy a zklamané tři hvězdy. Ty moje jsou určitě zklamané, protože film měl v některých okamžicích našlápnuto na pátou, scheisse! ()

TheEvilTwin odpad!

Výjevy oplzlých a nechutných starců jsou překvapivě dobré, místy i nechutné a stejně tak jejich casting je na jedničku, ale celý zbytek je prostě velký špatný. Příběh i hlavní postavy jsou katastrofa a hledat zde hlubší scénář by byla chyba. Samotný nápad staříků, kterým mrdne z toho, že se za nima rodinky do domova důchodců pár let nezastavily jen proto, aby se v závěru obměkčili nad jakýmsi "kouzlem rodinného pouta" je totálně ujetý, vlastně stejně tak jako samotný film jako celek. Závěrečnou třešničkou je už jen ten tragický český dabing na netflixu a ještě horší němčina v originále. Dlouho jsem se tak nebavil nad tím, jak stupidní film může být. ()

darkrobyk

Námět k zamyšlení. Staří lidé dožívají v domovech důchodců a mladí na ně nemají čas. A tak se jedné noci senioři zvednou a jdou si to s mladšími vyřídit ručně. No, koho můžou, toho rozsekají na maděru. A touha zabíjet jim vlila tolik energie do žil, že běhají jako za mlada...tedy skoro jako zombie. Filmu by slušelo zkrácení. Některé scény nejen v domě jsou mučivě dlouhé. Cílem bylo zřejmě napínat diváka, ale řekl bych, že to povětšinou bylo téměř k nevydržení. Líbil se mi motiv stařeny v zakrvácených svatebních šatech a je škoda, že nebyl více rozvinut směrem k temné....třeba magii. Každopádně hadi, co za sebou nechávala, byli efektní. Ono je to spíše podobenství, což leckoho může zmást, páč bude čekat čistokrevnější horor. Přitom jedna z nejtemnějších scén je na začátku v sanatoriu, kdy vnuk hledá dědečka. Po formální stránce bezchybné, jen gore mohlo být drsnější, i když na nějaké to podříznutí či umlácení dojde. Za mě dobré - 3*. ()

Big Bear

Jedna dvě, bába s dědou si jdou pro tebe! No to byla ale kravina... Bože... Čekal jsem nějaký psycho thriller, že tam půjde o nějakou dávnou rodinnou křivdu nebo tak něco. Ale né. Germán má prostě vychováváni v krvi. Po multikulti filmech se přesedlalo zřejmě na seniory.  Tady je hlavní pointa filmu o tom, že se máme ke svým prarodičům chovat hezky.  (Aha! díky, to jsem nevěděl herr Fletscher!) Zvláště těm v domech s pečovatelskou službou nebo v eldéenkách. I když po tomhle filmu se klidně může stát, že vnučky a vnoučci se začnou bát dědu a babi navštěvovat :-). Ono to tiž když se k nim nebudete chovat hezky, tak se vámi poperou a to buď nožem, nebo sekerou. A v Německu je to o to blbější, že si možná v tom rauši vzpomenou na starý válečný léta a výcvik u SS nebo u wermachtu. Tohle byla fakt šílená kravina. Napětí nula, chabé masky, hlavní důchodcovský neustále slintající killer byl k smíchu. A samozřejmě halda nelogického chování těch co byli důchodci trestáni. Když jdu do sklepa, kde si mohu rozsvítit, tak tam samozřejmě jdu jen s baterkou páč je to strašidelnější atd. . Jestli z tohohle filmu plyne nějaké ponaučení a v tom je to shodné s podobnými filmy se zombie apokalypsami, pak je to nezbytnost mít někde doma za trámem schovanej colt devítku. Protože když přijde na konfrontaci s něčí dost naštvanýn nerudným dědkem, tak  - pravdu má jenom bouchačka.  Dávám za jednu kouli do ponožky. * ()

• Kaštieľ zobrazený vo filme sa nachádza v Paraszyne v Pomoranskom vojvodstve. Natáčalo sa tam v lete 2021. (Arsenal83)
  • Eveline Hall, stvárňujúca bielovlasú starenu, sa k tímu pripojila len deň pred začiatkom natáčania, pretože pôvodná herečka ochorela a plán natáčania sa nedal odložiť. (Arsenal83)
  • Film byl natočen výhradně v Polsku. Ella (Melika Foroutan) jede v autě s dětmi po silnici podél železnice na poloostrově Hel. (ČSFD)