Austrálsky lovec Mick „Krokodíl“ Dundee (Paul Hogan) žije s novinárkou Sue Charltonovou (Linda Kozlowski) v New Yorku. Bol by spokojný, keby sa mu necnelo po buši, alebo keby mal aspoň nejakú prácu. Pomoc mu ponúkne černoch Leroy (Charles S. Dutton), obyvateľmi považovaný za ostrého chlapca. Keď ide Mick vybaviť jeho zákazku do úradu nachádzajúceho sa v jednom z najvyšších poschodí mrakodrapu, náhodou zachráni samovraha, ktorý sa chystá skočiť dole. Vzápätí je Sue unesená zločincami, ktorí od nej chcú film so zábermi svojho šéfa Luisa Rica (Hechter Ubarry). Na čo by iný potreboval slušný policajný oddiel, Mick zvládne všetko takmer sám. Po oslobodení Sue obaja radšej odchádzajú do austrálskeho buša, dúfajúc, že ich okrem nástrah tamojšej prírody nič nebezpečného nečaká. O ich odchode sa však samozrejme dozvedajú i mafiáni a vydávajú sa po ich stopách... (TV Markíza)

Profík

Vlastně je to výborný dobrodružný film s dostatkem vtipných scén. Co na tom, že je to dost jiné, než jednička. To mi vůbec nevadí. Nechápu to až příliš nízké hodnocení tady. 90%. ()

andydufrsn

Pořád dobré! I když malinko ztrácí šmrnc a lehkost a taky Mick, se bere vážněji než se bral v jedničce, je to pořád dobré. Kdyby všechny "dvojky" byly aspoň takovýhle!! ()

Jirkacek

Australský film Krokodýl Dundee 2 z roku 1988 jsem si po fenomenálním úspěchu prvního dílu nemohl ujít a opět jsem se na něj šel podívat do kina a do dneška si pamatuji, že jsem byl po rozsvícení v sále nadšen. Období vlády komunistů se chýlilo ke konci, nicméně vhledem k tomu, co se vyskytovalo v té době na TV obrazovkách nebo v kinech, nebylo tak těžké nadchnout hladového diváka, dychtícího po zahraničních snímcích. Tento smutný fakt ovšem nijak nesnižuje klady tohoto filmu, který se možná stal druhým, který jsem z produkce protinožců viděl. A opět to byla trefa do černého ! Nechyběl kladný a neohrožený hrdina, který chránil krásnou ženu či zajímavé destinace, o nichž kluk ze socialistického státu mohl jen snít….Stejně jako první díl bych i pokračování dobrodružné komedie jednoznačně hodnotil pěti cípatými, ale abych napsal zasvěcen komentář a snímek patřičně ocenil, podíval jsem se na něj o 30 let později znovu. Druhá část začala přesně naopak, než ta první, neboť jsme se ocitli v New Yorku, kde Mick alias krokodýl Dundee (Paul Hogan) žil se krásnou novinářkou Sue (Linda Kozlowski). Vzájemně se milovali, ale Mickovi se také stýskalo po domově a aby se nějak rozptýlil, chtěl si najít práci. Vzápětí se bývalý manžel Sue jménem Bob Tanner (Dennis Boutsikaris) stal v kolumbijské džungli svědkem vraždy, když drogový boss Luis Rico (Hechter Ubarry) kohosi zastřelil. Bob film s fotkami z místa činu poslal bývalé manželce do New Yorku a vzápětí jej drogový boss nechal zabít. Když zjistil, kam fotky poslal, nechal Sue unést do mafiánova luxusního sídla na Long Islandu, odkud ji padouch donutil Mickovi zatelefonovat, protože obálku s filmem předtím převzal právě Dundee. Rico pak Mickovi přikázal film donést na jednu stanici metra, jinak hrozil tím, že Sue zabije. Mick se nejdříve zbavil policisty, který ho sledoval, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získal informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a gangu punkerů se dostal do Ricovy pevnosti, milovanou ženu zachránil, přičemž vzápětí přijela policie s jejich velitelem Branniganem (Kenneth Welsh) z protidrogového oddělení. Jenže Rico se svými nohsledy Miguleem (Juan Fernandez) a dalšími zmizel a tak byla naše dvojice hrdinů stále v nebezpečí. Proto se rozhodli odletět do Austrálie, kde se pak odehrála druhá, mnohem zajímavější část filmu, jelikož je drogový gang brzy vystopoval a chtěl se jim pomstít. První část souboje proběhla uprostřed buše vysoko na skále, kde měl Mick svůj chátrající srub. Rico, jeho zabijáci a jeho pravá ruka Miguel unesli s pomocí místních lotrů Mickova přítele, starého Waltra Reillyho (John Meillon) a srub obklíčili. Zkušený Mick i se Sue však padouchům snadno unikl a postupně likvidoval jednoho po druhém. A právě to se mi na filmu líbilo nejvíce a když se k našim hrdinům přidali přátelé domorodci a kumpáni z hospody, vše vyvrcholilo do krásného happyendu. Původně jsem si myslel, že druhý díl bude slabší, ale kupodivu mne druhé podívání přesvědčilo o opaku. Dokonce jsem chvíli uvažoval, že bych oproti prvnímu díle ještě jednu cípatou přidal, ale nakonec oba díly ode mne dostali stejné hodnocení. Suma sumárum, dobrodružný film Krokodýl Dundee 2 ode mne získal čtyři krokodýlí hvězdy ****. () (menej) (viac)

andy60

Kvalitativně srovnatelné s jedničkou, jen trochu víc natahované. V závěru už poněkud došly vtipné nápady, jako nenáročná zábava použitelné bez problému. ()