Austrálsky lovec Mick „Krokodíl“ Dundee (Paul Hogan) žije s novinárkou Sue Charltonovou (Linda Kozlowski) v New Yorku. Bol by spokojný, keby sa mu necnelo po buši, alebo keby mal aspoň nejakú prácu. Pomoc mu ponúkne černoch Leroy (Charles S. Dutton), obyvateľmi považovaný za ostrého chlapca. Keď ide Mick vybaviť jeho zákazku do úradu nachádzajúceho sa v jednom z najvyšších poschodí mrakodrapu, náhodou zachráni samovraha, ktorý sa chystá skočiť dole. Vzápätí je Sue unesená zločincami, ktorí od nej chcú film so zábermi svojho šéfa Luisa Rica (Hechter Ubarry). Na čo by iný potreboval slušný policajný oddiel, Mick zvládne všetko takmer sám. Po oslobodení Sue obaja radšej odchádzajú do austrálskeho buša, dúfajúc, že ich okrem nástrah tamojšej prírody nič nebezpečného nečaká. O ich odchode sa však samozrejme dozvedajú i mafiáni a vydávajú sa po ich stopách... (TV Markíza)

Peabody

bavil jsem se lépe než u jedničky, což není obvyklé, australské scény se mi líbily, honění padouchů taky a  využití tamních reálií mne bavilo. Jasně,nikdy jsem tam nebyl, ale to nepovažuji za zásadní. I kdyby to tam tak nevypadalo, je to dobře vymyšleno a slizký padouch je taky dobrý. Řada scén utkvěla v paměti, zmizení domorodého stopaře, různé pasti apod. Ano, ta podprsenka jak tu někdo psal taky. ()

Profík

Vlastně je to výborný dobrodružný film s dostatkem vtipných scén. Co na tom, že je to dost jiné, než jednička. To mi vůbec nevadí. Nechápu to až příliš nízké hodnocení tady. 90%. ()

andydufrsn

Pořád dobré! I když malinko ztrácí šmrnc a lehkost a taky Mick, se bere vážněji než se bral v jedničce, je to pořád dobré. Kdyby všechny "dvojky" byly aspoň takovýhle!! ()

andy60

Kvalitativně srovnatelné s jedničkou, jen trochu víc natahované. V závěru už poněkud došly vtipné nápady, jako nenáročná zábava použitelné bez problému. ()