Příběh osmnáctiletého mladíka z dělnické vrstvy, kterému byla ukradena čerstvě koupená motorka. Chce ji najít dřív, než bude nenávratně pryč, a tak se obrátí na partu gaunerů a svého staršího bratra, známé „firmy“. Silné morální téma filmu, který si bere pod drobnohled dobovou kulturu, tlak vrstevníků a těžká individuální rozhodnutí, je rozvíjeno ve snímku, jenž kombinuje nostalgii, silné postavy, komedii a svižný děj. A v neposlední řadě i úžasnou hudbu 80. let! (Zlín Film Festival)

Adramelech

Malá sonda do života v kapitalismu ve Velké Británii na počátku 20. let jedenadvacátého století. Podnikatelé okrádají stát krácením tržeb, případně kupují kradené věci a kšeftují s nimi. Mládež krade co se dá, násilí je na denním pořádku. Ten krade to a ten zas tohle, čímž vzniká zvláštní druh ekonomiky, který dokonce svým způsobem funguje. V takových poměrech se však může snadno přihodit, že zloděj okrade zloděje. Protože policie na svou práci rezignovala, musí si okradený najít svého zloděje sám. No a o tom je ten film. Kladu si otázku, jestli si to filmoví tvůrci kompletně vymysleli nebo jestli se ve filmu ukazuje ještě primitivní a hrubý předobraz NWO, kdy nikdo nebude nic vlastnit, nýbrž kdy všichni budeme všechno jenom sdílet. Přikládám záznam korespondujícího snu. - - - Sen o sdílení (v noci z 21. na 22. listopadu 2021) - - -     Nacházím se v bytě, který je kombinací mého někdejšího provizorního vídeňského bytu v Ospelgasse a mého současného pražského bytu. Je noc, spím na válendě, na vedlejší válendě spí Alice oděná v krátké noční košilce. Spíme však poněkud neklidně, protože momentálně mám pod hlavou její stehno. Najednou klapnou dveře od balkónu a do bytu vstoupí několik osob. Lupiči? Vrazi? Nehýbám se a doufám, že si nás nevšimnou. Alice, které se něco zdá, zavrní ze snu.      Osoby projdou pokojem do chodby a tam se přestanou chovat tiše. Slyším hlučný hovor, někdo dokonce teď v noci zapnul pračku. Vstanu a jdu to pořešit. Chodba je dlouhá a vchází se z ní do několika dalších pokojů obývaných osobami, s nimiž sdílím byt. Všichni ti lidé jsou mi matně povědomí, ale nevybavuji si jejich jména. Vytknu jim, že dělají v noci kravál, a že narušili mé soukromí, jelikož prošli mým pokojem. Jeden chlápek mi vykládá, že sdílené bydlení je dnes běžnou věcí. Asi to stále nechápu. Prý napíše o mém zpátečnictví kritický článek do českého vídeňského časopisu Jazyk. Napadne mě, že bych ho příležitostně mohl srazit elektromobilem, který, jak si uvědomím, s těmi kretény rovněž sdílím.      Pomyslím na to, že Alice se ještě v době daleko šťastnější, než je ta dnešní, bezděčně stala předobrazem budoucích pořádků. Ani ji nemohl žádný muž vlastnit, nýbrž ji mohl pouze sdílet. ()

Fr

„CHTĚL BYCH NAHLÁSIT KRÁDEŽ MOTORKY…“ Tak čekal jsem nějakou píčovinu, jako je třeba Párty Hárder a vono… nejsou to sice úplně intelektuální orgie, ale úplná píčovina taky ne. Lehce absurdní, trocha britskýho humoru a navíc celkem slušně odsejpající příběh o týpkovi, kterýmu čórli motorku a co má bráchu, kterej se s tím moc nesere. Prostě takovej britskej film… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je založen na stejnojmenným krátkým filmu, který má na Youtube kolem 5 mil. zhlédnutí. 2.) Thx za titule „Jiří Holubec“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  *  NAPĚTÍ  ne ()

BOURQUE

„Honba za motorkou.“ Jednoduchá a nekomplikovaná komédia s prvkami drámy, kde solídne vybrané soundtracky a sem-tam dobre umiestnené poznámky alebo scény občas majú v sebe majú viac ako sa to na prvý pohľad zdá. Kde inde by sa daný príbeh mohol odohrávať ako v Bristolu.  Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

kolemjdouc

Uvařila jsem si kafíčko a těšila jsem se na něco podobného ,jako byl film Strach z lásky.Nezklamalo.Opět herci s minimem zkušeností před kamerou a o to víc byli přesvědčivější.Ze Strachu tady byli Alexander Lincoln (mimochodem pra,pra......vnuk spisovatele Charlese Dickense) a i Gouldborne.Ten první opět jako zloduch a ten druhý otloukánek...Jinak vše důležité je nahoře v anotaci.Dobrý scénář,kvalitka režie a kamera bez filtrů a statická.Pohoda. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě krátká scéna. (vojacekr)