Hřích z dětství se stává bumerangem, který po mnoha letech změní životy kamarádů v peklo... (oficiálny text distribútora)

Adramelech

Kdo má rád klasické horory, které se berou smrtelně vážně, ten si tenhle film užije. Zrovna včera jsem si četl o názorech novoplatoniků na transempirické entity. Zaujala mě myšlenka, že hlavním problémem démonů je jejich slabý ontologický status. Ve filmu však nestrašil žádný daimón, nýbrž eidós, který působil dojmem, že na tom se svým ontologickým statutem zas až tak špatně nebude, aspoň soudě podle toho, jaký dokázal udělat brajgl. Film byl ozvláštněný tím, že přes téměř neslyšné původní švédské znění běžel český dabing a k tomu řecké titulky, které jsem se snažil číst, ačkoli jsem to nestíhal. První film, kde jsem viděl, jak se někdo pokouší čelit duchovi trinitrotoluenem. Ve své době to musel být nářez, dnes je to příjemné retro. ()

darkrobyk

Dva kamarádi se zbaví nenáviděného učitele a jejich dětství je hned radostnější. Po dvaceti letech se ale učitel v podobě ...ducha?...monstra?...no, to je jedno, zkrátka vrací. Eric napíše dopis Stevovi do Ameriky, že se jejich noční můra vrátila, a ten přiletí do Švédska i s manželkou Lindou. Pobyt v Ericově domě se stává peklem, co tak trochu připomene Smrtelné zlo (Evil Dead). Temná hudba, přeludy, pocit ohrožení a povedený závěr. Nechybí zvracení červů a ohořelá kreatura. Přesně v intenci hororů 80. let, tudíž milovníci podobných filmů by mohli být spokojeni. ()

DAVID.LOPAN

Když se mi poprvé dostala do rukou originální videokazeta Spalující Žár, od společnosti Alvin Video, zaplesal jsem štěstím a už podle obalu tušil, že to bude pořádné béčko, navíc umocněné kultovním jednohlasným dabingem! A měl sem pravdu, tohle je prakticky "nejbéčkovatější béčko" co jsem kdy měl čest vidět! Dokonale primitivně nádherné a na nic si nehrajíci! Další z řady skvělých hororových béček, co se dnes, už bohužel netočí. A samozřejmě, laciné jak prádlo z výprodeje a amatérské jak domácí videa, ale přesto, pro milovníky béček, nádhera.80% ()

Campbell

Takže k tomuhle filmu mám nulový vztah. Mě kazety minuly, i když jí tuším měly v půjčovně, ale já jsem se přiliš bál si to půjčit(navíc to sedělo vedle Chuckyho takže šance na půjčení klesla na nulu...) No a když jsem to viděl dnes tak mi koutky hezky poucukávaly. Je to sice hezky natočené ale je to strašně usměvné, už jen scény s černochama mi přišly strašně k smíchu. Ale od dob kdy se ti přátelé dostanou do domu tak začne poměrně atmosférická zábava. A ani moc nevadí že se neustále opakuje " Kecy, lek, kecy, lek" A takhle to pokračuje až do konce. Zábavné béčko. ()

eraserhead666

Hodně levné osmdesátkové horrorové ultrabéčko. Jednoduchý příběh, toporné herectví. Má to ale své hezké okamžiky, atmosféru, nápady a scény, pro které by šel horrorový fanda s rozhledem dosahujícím dál, než jen k roku 2012 s hodnocením i výše. Prostříhat to na desetiminutový kraťas, jdu klidně i do plna. S dvouhlasým retro rychlodabingem jako bonusem. ()

• Anders Jönsson, který hrál policejního strážníka, se na filmu podílel také jako scénárista a podobně jako Dennis Castillo (hrál roli mladého Erica) a Johnny Harborg (v roli pána Anderssona) si zahráli v dalším filmu Petera Borga Sounds of Silence (1989). (ČSFD)
  • Martin Brandqvist, který si zahrál postavu Erica, se na filmu podílel také jako tvůrce hudby a má na svědomí i úvodní znělku. (ČSFD)