K šedesátinám Ota Balage uskutečnil velký koncert v Pražské O2 Universum, kam pozval symfonický orchestr čítající 80 hudebníků a hosty z řad přátel a hudebních kolegů muzikantů a zpěváků... Unikátní koncert k šedesátým narozeninám legendy české hudební scény Oty Balage uspořádala společnost Live Nation a zazněly na něm všechny zásadní skladby z tvorby skupin, ve kterých působil, skladby jeho přátel a také slavné světové cover verze hitů v symfonickém provedení! Mezi pozvanými hosty byli mimo jiné Velký symfonický orchestr, Tango, Nová růže, BSP, Balage band, Bára Basiková, Eva Burešová, Tereza Černochová, Tonya Graves, Dan Bárta, Vilém Čok, Roman Dragoun, Vojta Dyk, Roman Holý, Mirek Chyška, Mirek Imrich, Jiří Křivka, Michal Pavlíček, Matěj Ruppert, Kamil Střihavka, Tereza Kopáčková a mnoho dalších. (Česká televize)

Pedro72

Přiznám se, že "narozeninové" a "glorifikující" koncerty jsou pro mě něco jako Noční můra z Jeban. A když za sebe rocker nebo popík postaví symfoňák, chce se mi z těch šmytců často blinkat.  Jenže tohle je jiný případ, Ota Baláž je nedocenitelný muzikant, aranžér, producent a kdo ví co ještě. A má obrovský cit na spolupracovníky. Tady jich prošla celá plejáda a on je dokázal spojit. Šlape to skvěle! ()

Tomas_PO

Najprv pozretá skrátená (75 min), následne pre istotu aj plná verzia koncertu (120 min) z oficiálneho YT kapely. A aj keď by sa hudba hodnotiť nemala, nakoľko emócia z koncertu je subjektívny pocit, CSFD tak robí. Takže holt, musíme bodovať. A rovno tri hviezdy idú dole, za čo sa vopred ospravedlňujem, keďže táto hudba je moja šálka kávy. A to ako za dramaturgiu, keďže do O2 Arény, na "šesdesátiny" či "koncert života" proste nie je možné nezapracovať také pecky ako Země vzdálená, hoc by to mohlo vyznieť akokoľvek pateticky a povrchne. Zopár silných momentov tvoria hviezdne tváre na stagi ako Střihavka, Básiková, Bárta, Čok či Pavlíček, ktoré sa však striedajú so slabšími, silne muzikálovými pasážami, kde nálada aj u obecenstva zjavne padne. Mierne derie uši aj česká angličtina. Možno ak by sa na koncerte nesedelo, drive by bol väčší. Ale zas na symfoňáku sa sedieť asi musí. Inak obrovská profesionalita na všetkých frontoch, ako umeleckých, osobnostných, tak aj technických. Holt "pepíci" to vedia. ()