Vůně srbské kuchyně s Miroslavem Donutilem

Česko, 2022, 3 h 4 min (Minutáž: 26–27 min)

Kulinářsko-cestopisný cyklus ze současného Srbska. Štáb s hercem Miroslavem Donutilem navštěvuje různé kouty Srbska a seznamuje s místní historií, zajímavostmi a především kuchyní. (Česká televize)

ostravak30

Neviděl jsem předchozí cykly na podobné bázi, ale pokud hodnotím čistě tento bez možnosti srovnání, je to za 3. Chvílemi to totiž vypadá, jako by si kluci jeli na dovolenou a sebou vzali kameru. A jak se tak nudili na pokoji neboť venku lilo, tak se rozhodli, že se budou natáčet při tom jak se cpou a Čt jim za to ještě zaplatí. A tak sedí u stolu a leckdy se dohadují, co že to vlastně mají před sebou. A leckdy ani neví. Pak se taky dohadujou kolik toho kdo snese na talíři, kolik toho kdo sní a nakonec kam na výlet půjdou. A tak jsou nám představeni i místní umělci, což já zase, na rozdíl od kolegy níže, oceňuji. Ale druhá stránka mince je pozorovat, jak si George Agathonikiadis cpe něco do pusy a pak do pět minut žvýká. Chtělo by to více odbornosti a méně amatérismu. ()

subic

No jo tak kucí už byli na Krétě, v Athenách, na Kypru, pak se rozjeli do Albánie a teď do Srbska. Opět to není cestopis čistě o místní gastronomii, pozornost tu dostává i kde jaký místní malíř či jiný umělec. A to mě zase tak neba, takže celkově 5/10. ()