Prokletí městečka Bridge Hollow

• USA The Curse of Bridge Hollow

Tohle město na halloweenské výzdobě opravdu nešetří. Když ji ale oživí zlý duch, musí proti němu táta, který svátek mrtvých nesnáší, spojit síly s dospívající dcerou. (Netflix)

p.a.douch

Pohodový rodinný film. Celkem slušné triky. Humor je spojen zejména s Marlonem a Robem Rigglem. Na závěr slušný cliffhanger. Rozhodně by mi nevadil druhý díl. Městečko Bridge Hollow by se dalo slušně rozvinout. Jeff Wadlow svojí roli zvládá a herce celkem slušně kočíruje. Netflix by mohl nasypat nějaké peníze a rozjet celkem zajímavou sérii. Je to na slušné 3 hvězdy, ale když někdo může dát tomuto filmu klidně odpad, můžu dát v klidu 4. ()

ER

Ale to se vcelku povedlo. Úsměvná halloweenská komedie s pár fajn odkazy (nechybí Texaský masakr motorovou pilou), kdy Marlon Wayans v roli pragmaticky a realisticky smýšlejícího otce se snaží ukočírovat svou 14 letou dceru. Děj se podřizuje náctiletému publiku, takže jde spíše o rodinnou taškařici s muffiny bez cukru a dýňovými hlavami. Jen je škoda, že si Wayans krade většinu času pro sebe a ostatní dětské role byly víceméně jen do počtu (s vyjímkou dcery). Nejvíce mně potěšila ústřední melodie Hit The Road Jack (Ray CHarles) a překvapivě velmi dobře zazpívané duo obou herců v hlavní roli na konci filmu. ()

kingik

Marlon Wayans v obležení oživlých halloweenských dekorací. Právě se nastěhoval se svojí rodinkou do městečka Bridge Hollow, ve kterém pomstychtivý duch z místní strašidelné legendy nedopřeje koledníkům klidný svátek mrtvých. Film si sice s hororovým námětem pohrává, ale do krváku se nepustí a komediálně to mnohdy vázne. Já jsem se třeba u filmu nezasmál, to neznamená, že by humor byl tak uhozený, jen nemám potřebu smát se dětinskému humoru. Z hlediska speciálních efektů je to přehlídka bizarních monster, které aby byly ještě lepší, tak by po jejich řádění musela zůstat krvavá stopa. Klauni se sekerami a tým mrtvých hráčů amerického fotbalu přímo volali po něčem drsnějším. Docela zvláštní bylo, že se Wayans držel dost zkrátka a výrazně se krotil v trapnostech. Je to docela úspěch. Priah Ferguson v roli jeho dcery s ním utvořila dvojici, která může připadat některým divákům zajímavá. Mně trošku ta kakaová slečna lezla na nervy. Kelly Rowland v roli matky byla na scéně pomálu. Dala se vydržet. Režisér Jeff Wadlow to nemyslel vůbec zle. Nápad za originální nepovažuji, v obdobných obměnách už filmy podobného ražení existují. Tenhle má tendenci zapadnout. Nápady má, to ano. Je to taková rodinná podívaná, uhlazená, bez průbojných scén, které by film pozvedly. 6/10 ()

blazma

Po hodně dlouhé době film s Marlonem Wayansem. Herec, který mě baví i v parodiích a nejvíc pošahaných komedií co můžou existovat, ale vždy se kvůli němu u těch filmů zasměju a dokoukám až do konce. To stejné nastalo i tady. Zase mě jeho přítomnost nezklamala, bohužel to nic nemění na tom, že je tohle prostě blbost a vícekrát se na ní dobrovolně asi koukat nebudu. ()

iXtr3m3

Wayansovi už nejde karta, ako v minulých rokoch a tak sa tento pokus mohol síce podobať filmom typu Goosebumps, ale nakoniec to dopadlo slabo, sterilne a horkoťažko priemerne. Pritom to technicky nebolo od veci, len ten vtip bol buď slabý, alebo chýbal, takže za mňa osobne napriek trom hviezdam, ktorými som to nadhodnotil, vlastne sklamanie a tunajšie hodnotenie je tak akurát tých 50%. ()

• Na začátku filmu hraje píseň „Hit the road Jack“ od Raye Charlese. Když Howard (Marlon Wayans) zabíjí kostlivce motorovou pilou, hraje píseň „Highway to Hell“ od AC/DC. (griph)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (viac)