Císařovna

• Nemecko Die Kaiserin (viac)

V 19. století si na Vídeňském dvoře musí rebelka Sissi a císař František Josef vybojovat svůj vztah navzdory velkému tlaku, různým intrikám i tahanicím o moc. (Netflix)

Recenzie používateľa Skrivan k tomuto seriálu (7)

Císařovna (2022)

„Hele, mam takovej nápad, jo? Natočíme seriál o Sissi, ale na jejím životě není nic zajímavýho, tak si vymyslíme vlastní příběh. A dobový kostýmy nestojej za nic, však proč by měla být oblečená jako v devatenáctým století, že jo?! A víš co, nejlepší na tom bude, jak strašně to bude patetický. To budou lidi žrát!“ Asi takhle nějak si představuju, že tenhle seriál vznikal. Ale já jim to teda nežral ani náhodou. Postavy jsou nijaké, nesympatické, příběh nezajímavý, kostýmy rušivé, patos z toho přímo odkapává. Děs běs. ()

Tvoje místo na světě (2022) (E01)

Marně tu hledám alespoň jednu sympatickou postavu. Příběh první epizody je známý, a tak má možná problém najít své místo na světě, ale jediné, co přináší nového, jsou podivné a zbytečné sexuální scény. A kostýmy... Jasně. Rozumím umělecké svobodě a tvůrčímu ztvárnění, pochopil bych, že nebudou 100% historicky přesné... ALE TOHLE MÁ BÝT JAKO CO?! Nejde o to, že by byly jen historicky nepřesné, ale některé jsou vyloženě otřesné a hnusné. Když to shrneme: Podařilo se Císařovně přenést ducha doby? Ne. Podařilo se nadchnout příběhem? Ne. Podařilo se získat sympatie? Ne. Budu to sledovat dál? Ano. Minimálně ještě jednu epizodu jí dám šanci, ale spíš kvůli Sissi samotné, než kvůli tomuhle... počinu. ()

Příjezd (2022) (E02)

Příběh už je o něco zajímavější (i když linka s nasazenou dvorní dámou je směšná a párty u Maxmiliána totálně mimo), ale pořád se nemůžu přenést přes tu vizuální stránku. Proč má arcivévodkyně Žofie účes à la Marge Simpsonová, to opravdu nechápu. ()

Svatba (2022) (E03)

Do událostí kolem sňatku se nám motá politikaření, většinou jde ale jen o nudné rozhovory. Do toho je ale seriál přehnaně dramatický, až je to hrůza. Taneční scéna je směšná, celkový dojem je pomalu pohřbíván zaživa. ()

Hon (2022) (E04)

Konečně se politika nejen nudně řeší, ale skutečně děje. Po dlouhém čekání se tak dočkáme i zajímavého příběhu (vyjma linky nastrčené dvorní dámy, která mi přijde spíš komická), skvělý moment je sbližování Alžběty s Maxmiliánem. Ani vizuální stránka tentokrát tolik nerušila (až na pár momentů jako byly sluneční brýle nebo CGI kanec), takže jsem si to zvládl i celkem užít. ()

Boty (2022) (E05)

Sissi (konečně) začíná projevovat i nějakou osobnost a dvůr se jí v tom snaží zabránit. Další dějové linky nejsou ničím zajímavé (snad jen „zajímavé“ tím přehnaným patosem) a vlastně jen budují prostor pro „velké finále“. No, jsem na něj opravdu zvědav. ()

Bůh, který nám seslal svobodu (2022) (E06)

Epické finále se skutečně nekonalo. Epizoda jako každá jiná, závěr série / seriálu nijaký. ()