Životní osudy populární zpěvačky Věry Špinarové na pozadí doby plné politických i společenských změn... Bigbeatový příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a opravdové lásce vzdává hold fenomenální zpěvačce. Zábavná a emocemi nabitá inscenace Tomáše Dianišky, kterou napsal a režíroval pro Divadlo Petra Bezruče a za niž získal Cenu divadelní kritiky 2021, přináší nepřikrášlený obraz velké pěvecké osobnosti neodmyslitelně spjaté s Ostravou... Věru nevzali na konzervatoř, protože byla příliš malá. Nehodila se ani do sboru, na to zas měla moc výrazný hlas. Navíc se rozhodla zpívat v době, kdy nezáleželo na tom, jak kvalitní máte pěvecký projev, ale jak jste politicky uvědomělá. Naštěstí talent se prosadí vždycky, i když na cestě k vytouženému výsluní na pódium před publikem bude nutné mnohé obětovat... Působivý příběh malé ženy s velkým hlasem skvěle ztvárnila Markéta Matulová, která za svůj herecký a pěvecký výkon získala Cenu divadelní kritiky. Scény ze Špinarčina života, které stála v cestě k úspěchu řada překážek a která si prošla mnohými vlastními, rodinnými či vztahovými dramaty, potýkala se s tlaky režimu před i po roce 1989 a nakonec i se závislostí na alkoholu, propojují nezapomenutelné hity, jež na jevišti hraje živě doprovodná kapela a zpívá představitelka hlavní role. (Česká televize)

angel74

Vskutku nádherné představení, kterým ostravské Divadlo Petra Bezruče vzdává poctu jedné z našich nejlepších zpěvaček popu a rocku. O hereckých a pěveckých výkonech se snad ani není třeba zmiňovat, protože jsou jedním slovem famózní. Jsem absolutně přesvědčená o tom, že i Věru samotnou by dojalo tohle emotivní ohlédnutí za jejím nelehkým životem. (90%) ()

schuffyk

Náhodné přepnutí televizního kanálu zapříčinilo odsun plánované doby spánku o celkem zásadní čas. Každopádně rozhodně nelituju. Naprosto úžasný transport v čase, do doby dospívání a písniček božské "špinarky". Zajímavě pojatý příběh, pravda místy připomínající hrdobudžezovskou povídku, ale ta doba blbá byla, myslím, že to jinak zahrát ani nejde. Pět hvězdiček je pro skvělou Markétu Matulovou bo bez ní by to prostě nebyla "špinarka". ()

petikacka

Díky ČT art jsem toto představení mohla konečně vidět, protože lístky jsou neustále vyprodané. A byl to pro mě opravdu silný zážitek. Věra byla rebel, vždycky byla svoje a hlas měla neskutečný. Hra se fantasticky povedla a měla v sobě tak emocionální náboj, že jsem si na konci pobrečela. Nevěřila bych, že se dá do jednoho představení vměstnat jeden celý život...Za mě 100% ()

Gig

Mám smíšené pocity. Na jednu stranu výborná Markéta Matulová, kde u jejího řezavého zpěvu cítíte přítomnost Věry Špinarové, vidíte její herecký projev a cítíte i dle chování - tu svéráznou, ale i jednoduchou a přímočarou zpěvačku. Na druhou stranu se příběh, či spíš výpověď hodně vleče a drží ho ony písně či úryvky písní. Dialogy někdy až trochu laciné a někdy i podobné Hrdému Budžezovi. Druhá polovina konečně nakopla celé představení. "To víš, že zůstanou...." Musím pochválit kapelu a hudebníky v tomto divadelním představení. Unikátní bylo i v tom, že se jednalo o přímý přenos se vším, co takový počin může přinést. ()

Jirka_H

Člověk Věrku znal, či měl to štěstí osobně slyšet, jen v písních, na koncertech, ale málokdo zná její život. Těžké začátky, složitosti v rodině, bláznivé dospívání a raketový start, i následný pád. Až závěr života ji přinesl více rovnováhy a klidu. A to vše velice reálně ukazuje tato divadelní hra, musím velice ocenit představitelku Věrky, Markétu Matulovou, jak osobitě, ale zároveň profesionálně roli zahrála včetně pěveckých kvalit. ()