Poker Face

Mysteriózny
USA, (2023–2024), 18 h 35 min (Minutáž: 43–66 min)

Tvorcovia:

Rian Johnson

Natasha Lyonne, Joseph Gordon-Levitt, Adrien Brody, Stephanie Hsu, Benjamin Bratt, Lil Rel Howery, S. Epatha Merkerson, Nicholas Cirillo, Niall Cunningham (viac)

Charlie Caleová je nadaná výjimečnou schopností poznat, když někdo lže, a díky tomu vyšetřuje zločiny, se kterými se setká na cestách. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (11)

Poker Face (2023)

Chraplavý hlas nebo záviděníhodná pozitivita této neskutečně charismatické herečky tahají tento seriál z šedivého průměru jinak repetetivního průběhu většiny epizod. Když k tomu přidáte sympatický soundtrack a každou epizodu měnící se kulisy a postavy, vyjde Vám z toho velice příjemný seriál, který se Vám bude (až na pár slabších dílů) líbit. ()

Season 1 (2023) (S01)

První série odstartuje naprosto skvělým hodinovým trhákem s úžasným Adrienem Brodym. Ostatní díly (2-9) jsou skoro jako přes kopírák, a nebýt skvělé a charismatické hlavní postavy a nekonečného množství hereckých hvězd, které se v každé epizodě mění, byla by to asi nuda. Takhle je to fajn feed-good oddychovka kterou s čistým svědomím doporučím všem, který mají rádi krimi-drama- a roadtripy po Státech. ()

Ruka mrtvého muže (2023) (S01E01)

Tak skvělý začátek jsem upřímně nečekal. Duo Natasha Lyonne a Adrien Brody zde předvádějí skvělé výkony a už delší dobu se pro mě potvrzuje, že kam vleze Adrien Brody, je z toho kvalitní podívaná (viz. Lakers: Vzestup dynastie). Jen se trochu bojím dalších dílů, že nebudou tak kvalitní jako úvod, protože ten nastavil laťku zatraceně vysoko. Skvělá hodinová podívaná s celkem jednoduchou zápletkou natočenou tak dobře, že pár drobných much tomu prostě odpustíte. ()

Noční směna (2023) (S01E02)

Po skvělém a nabitém prvním díle přišlo to, čeho jsem se obával, a to repetitivnosti a nemohoucnosti seriálu přinést něco víc originálnějšího než dobrou atmosféru, kterou bezpochyby seroš má. Potěší přítomnost Hong Chau (Velryba), která ale mohla mít delší stopáž, protože herecký talent tato paní má a byla škoda, že se v seriálu ohřála na tak krátkou chvíli. Dějová linka tohoto dílu byla předvídatelná a až moc podobná úvodnímu dílu. ()

Stánek (2023) (S01E03)

Už jsme tedy aspoň pochopili a co tady po zbytek série půjde. Charlie někam přijede, skamarádí se s někým kdo další den záhadně umře, ona bude chtít odjet ale nedá jí to a vrátí se a vraha (a jeho komplice) usvědčí. Atmosféra skvělá a dokonalá, příběh jasný a rozkrytý už od začátku epizody. Já si nestěžuju a na klidné páteční večery si tento seriál nechám líbit. Dejte mi víc! ()

Odpočívej v železe (2023) (S01E04)

Baví mě jak se každá epizoda věnuje jiné skupině lidí. Tento díl se motá okolo odepsané rockové skupiny a máme možnost vidět Chloë Sevigny známou například z AHS. Pokud si všímáte veškerých detailů, na konci dílu budete potěšeni, že si právě těch detailů i Charlie všimne či si na ně vzpomene, a vraždu objasní. ()

Čas opic (2023) (S01E05)

Skoro až Tarantinovský závěr epizody zlepšil celkový dojem z tohoto dílu. Z hvězdných herců/hereček se zde představí Simon Helberg známý z TBBT či Judith Light, která si svou roli na křesílku užívala. ()

Poslední fáze smrti (2023) (S01E06)

To co zdobilo předešlé díly (feed good atmosféra) mi trochu v tomto dílu chybělo a vlastně už od samotného začátku se epizoda zaměřuje na divadelní herce a jejich kariéry. Moc mě to nechytlo a už tu byly lepší díly, postavy i prostředí. ()

Budoucnost sportu (2023) (S01E07)

Upřímně mě tahle epizoda bavila více než předešlé 3 díly. Může za to i prostředí které mi sedlo a je hezké vidět, že karma funguje. Následky se neprojeví hned v této epizodě, ale (doufejme) až v budoucnosti, což už asi jako diváci neuvidíme. I tak velice podařený díl. ()

Orfeův syndrom (2023) (S01E08)

Doufám že takto to půjde až do konce 1. série. Tedy zajímavé postavy a zajímavém prostředí se zajímavým vyvrcholením. ()

Hák (2023) (S01E10)

Poslední díl 1. série nabízí opět skvělou atmosféru s až hloupoučkým příběhem. To se Charlie po tom všem co zažila a rozluštila nechala obalamutit takovouto situací? Závěrečná bad-ass scénka kdy se Charlie připravuje na další cestu byla fakt cool. Celkově jsem si finále užil a už se těším na další díly. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD