Triage

všetky plagáty

jiri.twist

Seriál mě naprosto překvapil tím, že vyčnívá hodně vysoko z vod BL produkce především příběhem samotným, časové smyčky jen tak nevidíme. Překombinovanost na konci (s tím naprosto souhlasím s recenzí od Ignacie) a protahování "dramatičnosti" v posledním díle už bylo skoro přes ... české titulky jsou dostupné na gaytitulky.info. Výborně zahráno, oba herci se na své role velmi hodili, už v předchozí recenzi je zmíňěno, že jsme je spolu viděli v jednom projektu, Tee-ho (v seriálu jako Tol) dále známe z Medvídka (je k podivu jeho stále dětsky nevinný čumáček 👍) a Tae-ho (Dr. Tin) z Malování s láskou. Dále se mi líbili Sing, Rit a Art, osobní antipatie jsem choval v prvních dílech proti nethajsky vypadajícímu Jintovi 😞, ale nakonec jsem si zvykl a naopak to byl od tvůrců dobrý tah. Doktora Sakdu bych nejraději "zavraždil" už hned na začátku za tu jeho roli a herce známe již z celé řady BL projektů v roli dospěláků, tatínků. strýčků ... Hudba, především úvodní melodie byla superextra a navozovala atmosféru toho, že se tento seriál tak vymyká produkci BL. Určitě doporučuji, projekt je naprosto jedinečný! 9101010 ()

emkon

Původně ohlášené pokračování seriálu Manner of Death s názvem Transplant tvůrci nakonec upravili do samostatné série a přeobsadili. Takže jsem byl k seriálu Triage skeptický nejen kvůli neobsazení hlavních rolí Tulem a Maxem, ale i kvůli příběhu s časovou smyčkou, která není zrovna moje parketa. Příběh začíná na směně doktora Tina na urgentním příjmu, kterému se nepodařilo zachránit život vysokoškolákovi Tolovi, který byl přivezen po autonehodě ve vážném stavu. Ve 22:55 ho prohlásí za mrtvého. Poté, co doktor Tin později usne a probudí se, je zpět na začátku směny, kde opět přivezou vysokoškoláka Tola po autonehodě ve vážném stavu. Aby se z této smyčky vymanil, musí zajistit, aby Tol nezemřel. Zní to možná šíleně, ale tvůrci dali do příběhu jasná pravidla smyček, všechno precizně vysvětlují, a donutí diváka přemýšlet, co víc by mohl Tin udělat, a jak jinak reagovat v závislosti na tom, jaké zkušenosti a poznání získává, a jaké karty byly předem rozdány. O čím více dnů se podaří Tinovi vrátit se zpět do minulosti, tím více času má na změnu, ale tím méně si toho pamatuje. Tin si ale rychle uvědomí, že záchrana Tola je pouze otázkou návratu v čase a změny událostí, které vedly k této smrtelné nehodě. Každá jeho další volba ale vede k jiným důsledkům, někdy fatálnějším než byla ta původní. Děj je poskládán tak, aby v divákovi nezanechal pocit, že něco bylo opomenuto nebo nedovysvětleno. Důležité a emotivní momenty jsou zdůrazněné, aby divák lépe vnímal rozvoj postav a poselství příběhu. Tae zahrál postavu doktora Tina naprosto profesionálně, a pro Teeho byla role Tola největším projektem od 2Moons. Ve vedlejších rolích se nakonec objevili i výše zmiňovaní Tul a Max. Seriál velmi doporučuji. ()

Ignacia

Již režisér je sázka na jistotu, protože natočil např. Manner of Death (také zde jako guest roles potkáme krátce v 5. díle hlavní hrdiny z MoD). U Triage ("triáže") máme rovněž příběhový přesah, který nás nutí trochu se zamyslet, co by bylo, kdyby... Konečně také vidíme spolu v pořádných rolích Tae a Teeho, kteří se setkali již v r. 2017 v sérii 2 Moons (slabší série) a tady konečně vynikly jejich herecké schopnosti. Moc jim to spolu sluší a chemie je pořádná. V průběhu příběhu úplně cítíte místy tu frustraci, když se vše nedaří dle plánu. O to větší je pak zadostiučinění, když to vyjde. Tempo příběhu je nejprve akorát, jen v poslední třetině už je na mne příběh moc překombinovaný, asi bych se zápletkou skončila trochu dříve, nepřidávala na dramatičnosti a přidala BL scén (ačkoli jich tam pár opravdu hezkých je), ale budiž. Kamera kvalitní, v prvním díle jen příliš rychlé střihy s vysvětlováním reálií (nutno pozastavit na čtení - ale nebojte, jen úplně na začátku). Tvůrci si předem dobře udělali domácí úkoly, co se týče nastudování fungování pohotovosti (v Thajsku), takže se i něco zajímavého dozvíme. Není to low cost projekt, ale ani se vyloženě neplýtvá zdroji. Product placement zde opět je, ale spíš okrajový, neruší jako v jiných seriálech. Už se těším, až spolu Tae a Teeho zase v něčem v budoucnu uvidím, velmi sympatický pár. Za mne velmi povedený thajský seriál, na který se ještě někdy znovu podívám. ()

1kiki16

Tohle je naprosto skvělá podívaná! Velice zajímavý příběh s dobrou zápletkou a uvěřitelnými herci. Od začátku do konce je každý díl napínavý a plný akce a člověk se ani na chvilku nenudí. Opravdu mohu upřímně doporučit! 😊 ()

Petra321

Nič pre tých, čo hľadajú na prvom mieste romantiku, pretože tu ide viac o situáciu s časovou slučkou a hlbšie témy než je láska. Cez prvé dve epizódy sa bolo potrebné prehryznúť, no potom sa dej poriadne rozbehol a každou novou časťou naberal na obrátkach. Tin sa čím ďalej tým viac približoval k Tolovi a spoločne prichádzali na to ako všetko napraviť, čo sa im napokon predsa len podarilo. Niektoré scény boli naozaj emotívne, iné ma doslova obrali o dych, či prinútili stopnúť seriál a jednoducho sa spamätať z toho, čo sa dialo. Všetko bolo prepojené s nelegálnym biznisom, o ktorom sme sa dozvedali stále viac a viac. Páčilo sa mi, že situácie, ktoré postavy zažili v predošlej slučke, sa viac neopakovali, pokiaľ si to situácia vyslovene nevyžadovala. Napríklad rozhovor Tina a Tola v nemocnici sme pochopili až neskôr, rovnako ako aj iné veci, ktoré do seba zapadali až postupom času. Musím ale povedať, že záver ma tak trošku sklamal, pretože všetko bolo skvelé, až dokým sa neobjavila nemenovaná postava s injekciou. Nepochopila som význam tejto scény, ani jej následky. Posledné stretnutie na hodinovej veži bolo... No neviem, ale prišlo mi to zvláštne vzhľadom na okolnosti, ktoré k tomu všetkému viedli. Tým mám namysli predovšetkým následok injekcie. No a úplne posledná scéna s doktorom, ktorého sme mohli zahliadnuť aj niekde na začiatku v malom cameu, spôsobil, že by som rada videla druhú sériu. Dozvedela som sa, že Triage mala byť pôvodne pokračovaním Manner of death, kde práve tento herec stvárňoval hlavnú postavu, takisto doktora, takže by sa to mohlo nejakým spôsobom prepojiť. Posledná scéna na to naozaj odkazuje, takže dúfam, že nás tým tvorcovia len nezavádzajú. ()