Vo Washingtone D.C. sa v 50. rokoch do seba zamilujú vojnový hrdina, ktorý sa stal úradníkom, a veriaci muž. (SkyShowtime)

Lenka.Vilka

Luxusní úvodní díl! Měla jsem tušení, že to bude drama jako kráva, ale nečekala jsem, že to bude drama jako celý stádo kráv. První díl je především o postavách s naťuknutím, že se asi něco hodně posralo. Dynamika mezi Hawkem a Timem je neskutečná. A přiznám, čekala jsem to spíš až v druhém díle, protože to připuštění reality bylo u Hawka až moc rychlé, vzhledem k jeho předchozím činům v dílu. Hajzl a pokrytec, který si nikoho neváží, protože si neváží sám sebe, když je život díky tomu podstatně snazší. Top: scéna v kostele. Jinak mi udělalo velkou radost, že Fellow Travelers je u nás dostupné jenom s odstupem tří týdnů. Čekala jsem to horší, mnohem později. Co mě ale zklamalo, byla nulová informace ze strany vod (na fb ani slovo), dozvěděla jsem se o tom v podstatě náhodou (přes reklamu kvůli akci na předplatné). Ale tak...lepší než drátem do oka. Uvidíme se příští neděli  :) ()

Deleatur

Velmi příjemné překvapení. Koukám, že nadešel čas, kdy i sami gay tvůrci chtějí psát složitější, kontroverznější... a bojovnější gay postavy. Fuller není gay zmrd jen proto, že má proti sobě ještě větší gay zmrdy. Zároveň je jeho cynismus chytře podpořen ne tím, že je gay a sobec, ale válečný veterán (tedy implicitně ztratil ideály a iluze o lidech obecně za války). Vlastně to vysvětluje i ty drsné sexuální scény. Z hlediska dnešního obviňování LGBTQ+ komunity pomalu ze stalinismu je až ďábelsky ironické, že roztomilý Bailey (Laughlin) hraje zapáleného antikomunistu a rozervaného křesťana ("To je právě ten problém. Když jsem spáchal hřích obcování s mužem, necítil jsem se špinavý, ale čistý. Nejčistší ve svém životě."). Najmě když je to přesto jen slabá verze antagonistů minisérie - McCarthyho (Bauer), Cohna (Brill) a jeho cukrouška (Visser). ()

Joe16210

Wow. Po pravdě jsem netušil, co mám od seriálu očekávat a dostal jsem mnohem víc. Kombinaci historického dramatu s queer romantikou a erotikou, vlastně je to takové hořkosladké, ale ta doba tehdy asi taková prostě byla. Jsem hodně zvědavý, jakým směrem se bude dál osud hlavních hrdinů vyvíjet, i když zde samozřejmě náznaky jsou, ale ta cesta k tomu nebude určitě jednoduchá. Tohle se prostě povedlo. A Matt Bomer a Jonathan Bailey předvádí obdivuhodné výkony na všech frontách. ()