Semret

Semret vede skromný a osamělý život v Curychu se svou dospívající dcerou Joe. Pracuje v nemocnici a přihlásí se do vzdělávacího programu pro porodní asistentky. Nečekané události ji však nutí čelit traumatu i své minulosti. (Cinemax)

JohnCZ

Příběh posttraumatické matky, která prchla ze své země a prožila si bůh ví co a její dcery, která se chce dozvědět víc, zapojit se do místní komunity expatů a zároveň žít normální evropský život. Úzkostlivá a na své dceři psychicky závislá matka jejich snažení ale do jisté míry sabotuje a odhání všechny okolo sebe. Je to úplně obyčejný příběh ze života afrických imigrantů, který je zvláštní akorát tím, že Semret pochází z pro nás poměrně neznámé Eritrei, mnohdy označováné za africkou Severní Koreu, která je ve skutečnosti údajně snad ještě o něco horší než ona nechvalně proslulá Kimova dystopie. Žel, kdo by si snad myslel, že z filmu nasaje nějaké info o této chudé a politicky velmi obskurní zemi, bude asi zklamaný. Semret je vcelku obyčejné a ničím výjimečné sociální drama o lidech vyrovnávajících se se svým původem a svou minulostí. ()

kolemjdouc

Co to bylo za čudo?Jakože Semret nepomohla kamarádovi, tak se jí to vrátilo??Herečka v roli Joe byla taky nějak divná.Měla jsem chvílemi obavy ,že jí vypadne pravé oko.Nelíbil se mi scénář.Jestli chtěli nastolit problematiku uprchlíků ,měli to nějak rozvinout.Jsem za, aby se lidem pomáhalo v jejich zemi.Těžko se potom divit ,že se střetnou odlišná nábožensví,kultury ,zvyky že  je zle.Kdo těm lidem dává jistoty ,že nám tady létají pečení holubi do huby? ()